Naga MarketsStrategicy z Narodowego Banku Kanady prognozują dalszy spadek pary EURUSD do końca bieżącego roku, po słabszych danych ekonomicznych ze strefy euro, które wydają się stracić popularność wśród inwestorów i zwiększają presję na Europejski Bank Centralny. To utrudnia sytuacje wspólnej waluty, która w ocenie analityków spadnie do poziomu 1,09 w tym roku.


Zobacz również: Para AUDUSD z okazją do sprzedaży – Westpac

Kurs EURUSD: Sytuacja w strefie euro spowoduje spadek wspólnej waluty – NBF

Euro straciło w styczniu ponad 1% z powodu siły USD związanej z koronawirusem, ale także z powodu trwających problemów gospodarek strefy. PKB strefy euro było w stagnacji w czwartym kwartale ubiegłego roku, pozostawiając wzrost w całym 2019 r. na najniższym poziomie od sześciu lat, wynoszącym zaledwie 1,2% – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów słabnący wzrost nie zwiększył inflacji i oczekiwań inflacyjnych, co sugeruje, że Europejski Bank Centralny może jeszcze bardziej poluzować politykę pieniężną w tym roku.

Chociaż w styczniu EBC utrzymywał politykę pieniężną na niezmienionym poziomie, to Christine Lagarde potwierdziła, że ryzyko dla strefy się utrzymuje. W oczekiwaniu na dalsze rozbieżności w polityce pieniężnej nadal oczekujemy spadku EURUSD do poziomu 1,09 do końca roku – podsumowano.

Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs EURUSD na interwale tygodniowym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale tygodniowym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here