Sprawdź ile kosztuje euro, dolar, funt i frank w wakacjeRozpoczęte właśnie wakacje przynoszą ze sobą kurs euro najniższy od kilku miesięcy na poziomie 4,25 zł. Na półrocznych minimach znalazł się również kurs dolara i funta i jedynie kurs franka opiera się sile złotówki. Sprawdź ile kosztują euro, dolar, funt i frank na początku wakacji.


Kurs euro przyklejony do minimów. EUR/PLN kosztuje 4,25 zł

Kurs euro już od dwóch tygodni porusza się w okolicach tegorocznych minimów na poziomie 4,25 zł, a nowy tydzień (ostatni tydzień handlu w czerwcu) znowu otwiera się w okolicach wspomnianych dołków. Jeżeli presja spadkowa miałaby się poluzować, to notowania EUR/PLN musiałby powrócić co najmniej nad 4,27 zł, gdzie przebiegają dołki z kwietnia, a następnie atakować okolice 4,30 zł – istotnego poziomu dla pary walutowej od połowy ubiegłego roku.

kurs euro EURPLN 24 czerwca 2019
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Kurs dolara kontynuuje spadki. USD/PLN kosztuje już 3,73 zł

Kurs dolara ostatni raz tak nisko znajdował się na przełomie stycznia i lutego. Cena czwartą sesję z rzędu zmierza w kierunku tegorocznych minimów rysowanych pod 3,72 zł i jak na razie wiele wskazuje, że presji podażowej nie uda się tak łatwo zatrzymać.

Szansą dla USD/PLN byłby jedynie powrót nad 3,74 zł, następnie nad wybitą linię trendu spadkowego, a ostatecznie pokonanie oporu w okolicach kwietniowych minimów na 3,773 zł. Zanim taki scenariusz zostanie jednak zrealizowany, bardziej prawdopodobny wydaje się ponowny test tegorocznych dołków.

kurs dolara USDPLN 24 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

Kurs funta wybija 4,76 zł. GBP/PLN nadal na półrocznych minimach

Do wielomiesięcznych dołków przykleiło się nie tylko euro, ale również kurs funta. W poniedziałek notowania GBP/PLN ponownie wybijają poziom 4,76 zł i utrzymują się w okolicach poziomów ostatni raz obserwowanych w styczniu bieżącego roku. Podobnie jak w przypadku dolara presja podażowa jest bardzo silna i jak na razie na wykresie nie widać szans na bycze odwrócenie brytyjskiej waluty.

kurs funta GBPPLN 24 czerwca 2019
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka nie potrafi się utrzymać nad 3,83 zł. CHF/PLN znowu w dół

Kolejny raz kurs franka próbuje pokonać poziom 3,83 zł i przetestować lokalny opór na wysokości 3,84 zł. W efekcie kończy się to korektą spadkową. Do tej pory podobny scenariusz w tym roku realizował się już trzykrotnie – wtedy CHF/PLN reagował spadkiem co najmniej do 3,775 zł lub nawet do 3,74 zł, gdzie przebiegają tegoroczne dołki.

kurs franka CHFPLN 24 czerwca 2019
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here