Kurs euro nieznacznie zyskuje o poranku, EUR/PLN rośnie 0,12%, kurs po 4,4755 zł
Kurs euro do złotego.

PLN zakończył wczorajszy dzień pod kreską. Z kolei w czwartkowy poranek możemy obserwować mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Dziś złotówka umacnia się do franka i dolara, jednak traci w ujęciu z funtem i euro. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i czterogodzinnym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego nieznacznie w górę

Podczas czwartkowej sesji kurs EUR/PLN znajduje się w rejonach punktu odniesienia, złoty traci zaledwie 0,05% do europejskiej waluty. Wczoraj para walutowa próbowała rosnąć, jednak większość ruchu została zniwelowana do końca sesji i ostatecznie dzień inie przyniósł rozstrzygnięcia co do dalszego kierunku.

Patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, poziomy wsparcia i oporu nie zmieniły się od czasu ostatniej analizy. Poprzedni tydzień zamknął się na niewielkim plusie, a po weekendzie obserwujemy próbę dalszej zwyżki. Strefa wsparcia przy 4,30 zł w dalszym ciągu pozostaje kluczowa. Opór znajduje się z kolei przy 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs euro do dolara (EUR/USD) wybija górą, czas na atak poziomu 1,14?

 – Czwartkowy, poranny handel przynosi słabe umocnienie polskiej waluty, jednak najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się dalsza stabilizacja kursów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,4700 PLN za euro, 3,9328 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,1994 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do okolic 1,330% w przypadku papierów 10-letnich – komentuje Michał Pietrzyca z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN powyżej oporu, jednak bez większego parcia 

Patrząc technicznie na interwał D1, sytuacja techniczna również pozostaje bez większych zmian. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,47 zł zł, która wynika z górnego ograniczenia układu 1:1. Miejsce to jest także wspierane przez mierzenie 38,2% ostatniej fali spadkowej. Wczoraj rynek znalazł się powyżej, jednak do końca dnia wzrosty zostały zniwelowane i ponownie oscylujemy w zakresie wspomnianego poziomu.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here