Naga MarketsSymbole różnych walut w okręgach w tym euro EUR jen JPY dolar USDAmerykańska Komisja CFTC nadrobiła swoje zaległości względem publikacji raportów COT po tymczasowym zamknięciu rządu w Stanach Zjednoczonych. Komisja przez ostatnie tygodnie publikowała swoje raportu dwa razy w tygodniu, aby a piątek opublikować raport z 5 marca, czyli raport bieżący.


Wynika z niego, że inwestorzy spekulacyjnie nastawieni do rynku kontraktów na euro, licząc na jego deprecjację, zwiększyli swoje niedźwiedzie nastawienie do poziomów ostatnio obserwowanych w końcówce grudniu 2016 roku. Jak wynika z liczby pozycji długich netto w dniu 5 marca osiągnięto wynik -78166 kontraktów. Czyli o tyle jest więcej pozycji krótkich niż długich w grupie spekulantów.

Samych pozycji krótkich zaraportowano 234088 kontraktów, czyli najwięcej od początku grudnia 2016 roku. W ostatniej 10-letnich historii raportów COT najwięcej samych pozycji krótkich odnotowano w marcu 2015 roku, kiedy wartość ta wynosiła 27111 kontraktów. Zatem zbliżamy się już bardzo blisko historycznych poziomów, które z tej perspektywy można uznać za poziomy wyprzedania rynku.

2019-03-11_12h10_44
Pozycje krótkie na kontraktach na euro wśród spekulantów. Źródło: tradingster.com

Oczywiście żaden rynek nie jest nigdy tak mocno wyprzedany, aby nie mógł być bardziej, natomiast na kontraktach na euro w ostatnich latach okolice 260-270 tys. kontraktów na krótko były maksymalnym osiągnięciem niedźwiedzi, które następnie szybko kapitulowały

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here