Naga MarketsKurs euro nie powinien pokonać 4,60 zł. EUR/PLN oczami BNP ParibasZdaniem analityka Biura Maklerskiego BNP Paribas (BNPP), silna deprecjacja złotego została zastopowana na oporze 4,60 zł wobec euro (gdzie przebiegają maksima z marca i kwietnia). W związku z tym potencjał do dalszej deprecjacji rodzimej waluty zaczyna się wyczerpywać, co otwiera pole do korekty spadkowej na przestrzeni października. EUR/PLN w efekcie powinien zamykać jeden z ostatnich miesięcy 2020 roku w okolicach 4,40 zł.

  • EUR/PLN obecnie korzysta ze wsparcia w okolicach 4,48 zł.
  • Ewentualne podbicie w zakresie obecnej konsolidacji w okolice 4,55 zł (poziomy z maja) pozwoliłoby aktywować krótką pozycję ze stosunkiem zysku do ryzyka 2:1
  • Jeżeli eurozłoty wcześniej spadnie poniżej 4,48 zł, wtedy szansa na rozegranie rozrysowanego poniżej scenariusza zmniejszy się

Kurs euro w październiku w kierunku 4,40 zł. Poziom 4,60 to ostateczny opór

BNP Paribas uważa, że pomimo silnej korekty po teście okolic 4,60 zł, eurozłoty nadal ma trochę miejsca do spadków przed końcem miesiąca. Docelowy poziom deprecjacji EUR/PLN wypada na wysokości 4,40 zł.

EUR/PLN z poziomami wejścia według BNPP. Źródło: Tradingview.com

Podobną prognozę prezentował również Marcin Kiepas z Tickmill, jego zdaniem kurs euro zatrzyma się jednak nieco wyżej, a mianowicie w okolicach 4,43 zł.

W środę, 7 października o godzinie 12:00, za euro płacono niemal 4,49 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrawdziwa karta wielowalutowa już dostępna w Cinkciarz.pl!
Następny artykułKurs funta (GBP/USD) ciągle poniżej bariery 1,30. Sytuacja techniczna EUR/USD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here