Ile kosztuje euro, dolar, frank, funt? Aktualne kursy walut CHF, EUR, USD, GBP -25 maja 2019W drugiej połowie tygodnia kondycja polskiego złotego pozostaje mieszana. Z jednej strony kurs euro utrzymuje się pod 4,27 zł. A kurs dolara poniżej poziomu 3,86 zł, z drugiej frank wybija lokalny opór 3,88 zł, a funt pozostaje w miesięcznej konsolidacji. Sprawdź ile kosztuje EURPLN, USDPLN, CHFPLN i GBPPLN w czwartek. Kursy walut na 7 listopada 2019 roku po godzinie 08:20.

  • Polski złoty koryguje w drugiej połowie tygodnia do części rynkowych walorów
  • Do złotówki najsilniej traci funt szterling, który odbija od trzy tygodniowych maksimów
  • Kurs euro EURPLN zatrzymał się pod 4,27 zł i od dwóch sesji nie wykazuje większej zmienności
  • Teoretycznie kurs dolara USDPLN rośnie od czterech dni, jednak dwa ostatnie przynoszą ze sobą bardzo skromne wzrosty

Kurs euro stoi w miejscu. EURPLN zatrzymuje się pod 4,27 zł

Po poniedziałkowym odbiciu od trzymiesięcznych dołków, kurs euro ponownie utknął w miejscu i od początku tygodnia nie potrafi pokonać bariery 4,27 zł. Poziom był testowany ponownie w środę, próba jego naruszenia wywołała jednak dynamiczną reakcję ze strony podaży. W efekcie w czwartkowy poranek notowania EURPLN nie wykazują praktycznie żadnej zmienności i dryfują pod lokalnym oporem. Jeżeli stan rzeczy utrzyma się w dłuższym okresie czasu, wtedy rynek powinien wrócić do spadków obserwowanych niemal nieprzerwanie od końca września.

Kurs euro do złotego na wykresie czterogodzinnym

Kurs dolara rośnie czwartą sesję z rzędu. USDPLN ze skromnym zyskiem w drugiej części tygodnia

Notowania USDPLN zyskiwały ponad 1% w trakcie dwóch pierwszych sesji tygodnia, natomiast w środę aprecjacja spowolniła. Para teoretycznie zyskuje czwartą sesję z rzędu, dynamika wzrostów jednak wyraźnie spowolniła poniżej oporu na wysokości 3,96 zł. Jeżeli poziomu nie uda się wybić – wzmacnia go 200-okresowa średnia ruchoma – wtedy podobnie jak w przypadku euro, kurs dolara może powracać do spadków odnośnie złotego.

Kurs dolara do złotego na wykresie czterogodzinnym
Kurs dolara do złotego na wykresie czterogodzinnym

Kurs franka wybija barierę 3,88 zł. Czy CHFPLN utrzyma wzrosty?

Notowania CHFPLN od początku tygodnia balansowały na granicy poziomu 3,88 zł. Ostatecznie w środę kurs franka zamykał się powyżej lokalnej bariery i w czwartek kontynuuje aprecjację zyskując 0,11%. W efekcie para walutowa testuje najwyższe poziomy od około dwóch tygodni, blokowana jest jednak nadal przez 200-EMA, pod którą notowania poruszają się od drugiej połowy minionego miesiąca.

Kurs franka do złotego na wykresie czterogodzinnym

Kurs funta koryguje po wybiciu 4,96 zł. Notowania GBPPLN spadają ponownie pod poziom

Poniedziałek i wtorek przynosiły silniejsze odbicie GBPPLN od lokalnego wsparcia, co pozwoliło pokonać poziom 4,96 zł i przetestować prawie trzytygodniowe maksima. We wtorek kurs funta oddaje jednak część zysków i w czwartek powraca w okolice wsparcia na wysokości poziomu 4,95 zł.

Kurs funta do złotego na wykresie czterogodzinnym
Kurs funta do złotego na wykresie czterogodzinnym

Czy osłabienie złotówki na początku listopada dobiega końca? Jak na razie jest zbyt wcześnie, aby ocenić. Euro i dolar będą zmagały się z lokalnymi oporami co może zwiększać presję spadkową, frank wybijał lokalną barierę, jednak do spadku dominacji niedźwiedzi nadal daleko, a funt pozostaje niezmienny praktycznie od pierwszej połowy października.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here