W trakcie poniedziałkowego handlu notowania euro tracą wobec wszystkich głównych walut, notując najsilniejszą deprecjację w stosunku do szwajcarskiego franka od ponad miesiąca, reagując na rosnące napięcie pomiędzy Włochami oraz Unią Europejską odnośnie lokalnego budżetu, którego najnowsza propozycja wywołała wzrosty na rynku zadłużenia.

Ostatnie tygodnie pokazywały, że wspólna waluta jest raczej odporna na podobne ruchy rentowności obligacji, przyzwyczajając się niejako do nagłówków medialnych dotyczących głównie Rzymu. Jednak połączenie słabości rynku akcyjnego na całym świecie oraz rozszerzającej się luki pomiędzy rentownościami po dwóch stronach oceanu zmusiło inwestorów czekających na odbicie EUR pod koniec roku do porzucenia swoich pozycji, przekładając się na spadki waluty.

Obaw rynkowych nie rozwiewa z pewnością włoski wicepremier Matteo Salvini, który podczas konferencji prasowej z udziałem francuskiej polityk Marine Le Pen, mówił o przedstawicielach Komisji Europejskiej jako o wrogach Starego Kontynentu.

Eurodolar traci pół procent w trakcie poniedziałkowego handlu i testuje październikowe minima. W miejscu gdzie traci wspólna waluta zyskuje USD – w stosunku do ważonego koszyka swoich walutowych rywali wzrasta o 0,4% zbliżając się do czternastomiesięcznych maksimów osiągniętych po raz pierwszy w sierpniu.

Analiza techniczna EUR/USD – kierunek to 1,14?

Poziom 1,16, który miał być rozgraniczeniem pomiędzy spadkiem i wzrostem EUR zostaje coraz bardziej w tyle, podobnie jak 1,15, a analitycy zwracają się coraz poważniej w stronę kolejnych okrągłych poziomów – pierwszy z nich wypada na 1,13, gdzie przebiegają tegoroczne minima.

EURUSD D1 08.10.2018
EUR/USD D1

Najpierw jednak niezbędne będzie wybicie krótkoterminowej strefy wsparcia z października oraz poziomu 1,450, który znajduje się tuż pod nią. Po realizacji tego scenariusza kurs euro znajdzie miejsce do dalszych osunięć. Alternatywą będzie powrót nad 1,1600, co pozwoli bykom wyzwolić się spod niedźwiedziej presji.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here