Naga Marketswalutowe szachy - USD i EURW szczytowym momencie środowej sesji kurs euro do dolara amerykańskiego (EUR/USD) znajdował się powyżej istotnego oporu na 1,13 USD. Jastrzębia wypowiedź przedstawiciela Rezerwy Federalnej (FED) doprowadziła jednak do całkowitego odwrócenia sytuacji technicznej i to ostatecznie dolar okazał się wygranym środy. W czwartek eurodolar czeka na kolejną falę zmienności, tym razem wywołaną posiedzeniem EBC.


Euro poprawia swoją sytuację na wykresie? EUR/USD wybija ważną strefę oporu

W związku z rosnącymi spekulacjami o możliwej obniżce stóp procentowych w USA jeszcze w czerwcu, dolar silnie tracił w trakcie ostatnich sesji, z czego korzystało między innymi euro. Para walutowa EUR/USD od początku tygodnia zyskiwała ponad 1,6% i testowała poziomy powyżej 1,13. Notowaniom udało się również wybić rysowany od początku roku kanał spadkowy oraz 50-okresową średnią ruchomą, co może potencjalnie wzmocnić byczą presję.

Te artykuły również Cię zainteresują
kurs euro do dolara 6 czerwca
Kurs euro do dolara na wykresie dziennym

Co prawda całość środowych wzrostów została przekuta na spadki po południowej wypowiedzi Roberta Kaplana będącego szefem FED w Dallas, jednak EUR/USD utrzymał się nad istotnym poziomem nowego wsparcia. Sam Kaplan studził gołębie nastroje co do możliwości obniżek stóp w tym roku i stwierdzał, że jest zbyt wcześnie, aby wyciągać tak daleko idące wnioski. Jego zdaniem, jeżeli decyzja o obniżkach miałaby zostać podjęta, amerykańska gospodarka musiałby najpierw zaprezentować o wiele silniejsze sygnały spowolnienia.

Dolar nie daje za wygraną. Kurs USD utrzymał wsparcie i linię trendu

Chociaż euro poprawiło znacznie swoją sytuację w stosunku do dolara amerykańskiego, to indeks USD utrzymał się nad majowymi minimami, testując również linię trendu łączącą dołki od maja ubiegłego roku.

indeks uSD
Indeks dolara na wykresie dziennym

W efekcie DXY pozostaje w strefie konsolidacji, której górne ograniczenie wypada na wysokości maksimów z listopada i grudnia ubiegłego roku oraz marca roku bieżącego. W czwartkowym kalendarzu zabrakło co prawda danych mogących bezpośrednio przełożyć się na zmienność dolara amerykańskiego, jednak popołudniowe posiedzenie EBC z pewnością wpłynie na dynamiczniejsze ruchy pary walutowej EUR/USD.

Co więcej, jutro wypada pierwszy piątek miesiąca, więc rynki poznają raportu dotyczący amerykańskiego zatrudnienia, a wraz z nim wartość wskaźnika NFP, który jest jednym z najpilniej śledzonych przez inwestorów. Potrafi bowiem wywoływać bardzo silne ruchy rynkowe. W maju analitycy spodziewają się spadku NFP do 185 tys. po bardzo silnym kwietniu (263 tys.).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here