Naga MarketsKurs euro nawet po 1,2150 uważają analitycy Credit Suisse, dolar z sygnałem sprzedażowym wg CitiZgodnie z najnowszymi prognozami analityków Credit Suisse i Citi, w najbliższym czasie możemy oczekiwać wzrostów na kursie euro do dolara. W ubiegłym tygodniu para walutowa EUR/USD miała problem z pokonaniem oporu przy 1,19 USD, jednak w przypadku jego wybicia, ruch w górę może przybrać na sile. Jakich poziomów na głównej parze walutowej możemy oczekiwać w najbliższej przyszłości?

  • Analitycy Credit Suisse są zdania, że po zakończeniu konsolidacji na głównej parze walutowej, kurs powinien ruszyć w górę 
  • Kurs euro do dolara według analityków instytucji ma szansę ruszyć nawet w kierunku 1,2145/55
  • Według analityków Citi na indeksie dolara pojawił się sygnał spadkowy

Kurs euro do dolara pozostaje w trendzie wzrostowym

Analitycy Credit Suisse utrzymują bycze nastawienie dla pary walutowej EUR/USD. Zauważają oni, że notowania znajdują się od września w konsolidacji, jednak ich zdaniem po jej zakończeniu, kurs powinien ruszyć na wyższe poziomy.

Za wzrostami na głównej parze walutowej przemawiać mogą także sygnały płynące z City. Analitycy banku są zdania, że w krótkim terminie pojawił się sygnał sprzedaży dolara.

Ponadto dział CitiFX Strategy opublikował artykuł pod tytułem “Czy dolar może stracić 20% w przyszłym roku?” Korzystna sytuacja techniczna oraz perspektywa globalnego udoskonalenia szczepionek utwierdzają nasz zespół w niedźwiedzim nastawieniu w stosunku do USD w perspektywie średnioterminowej , dodaje Citi.

Kurs EUR/USD napiera na opór przy 1,19 USD

Patrząc techniczne na sytuację na głównej parze walutowej, w ostatnim czasie notowania utrzymują się w szerokiej konsolidacji. Niemniej warto zauważyć, że rynek z dużą dynamiką wybronił wsparcie przy 1,1630, po czym zaatakował opór przy 1,19 USD.

Z każdym kolejnym atakiem na opór przy 1,19 USD, ryzyko wybicia górą rośnie. Miejsce to były już testowane wielokrotnie, dlatego powyżej może znajdować się sporo zleceń typu stop. Jeżeli poziom zostanie pokonany, notowania powinny szybko ruszyć w kierunku psychologicznej bariery przy 1,20 USD, gdzie znajdują się wrześniowe szczyty.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here