kurs euro, notowania euro i dolaraW trakcie wtorkowej sesji kurs euro umacniał się chwilowo do złotówki o ponad 0,35% i rysował nowe, tegoroczne maksima nad poziomem 4,345 zł, testując najwyższe poziomy od szczytów z października ubiegłego roku. Sesja co prawda zamykała się nad ważnym oporem, jednak notowania EURPLN w środę kontynuują umocnienie i o godzinie 08:10 są notowane powyżej 4,335 zł.

Euro korzysta z kolejnej fali osłabienia złotówki. EURPLN wybije nowe szczyty?

Wtorkowe popołudnie przyniosło kolejną falę dynamicznej deprecjacji złotego do głównych konkurentów na rynku walutowym. W efekcie kurs euro notował najsilniejsze jednodniowe wzrosty od początku miesiąca i wyznaczał nowe szczyty dla bieżącego roku. Jak wspomniano we wstępie, przed zamknięciem sesji większość zysków została skorygowana i notowania EURPLN kończyły dzień pod oporem na wysokości 4,34 zł

Euro silnie zyskiwało we wtorek i w środę kontynuuje umocnienie. Kurs EURPLN D1
Euro silnie zyskiwało we wtorek i w środę kontynuuje umocnienie. Kurs EURPLN D1

W dalszym ciągu układ rynkowy wspiera scenariusz mocniejszego odbicia PLN. Problemem jest jednak fakt, iż pozostajemy w układach risk-off wspieranych przez wojnę handlową USA-Chiny, kryzys w Argentynie, napięcia w HK, Brexit czy wreszcie sytuację wokół Iranu. Dodatkowo nad ranem nastroje psują słabsze dane makro z Chin (m.in. produkcja przemysłowa), co sugeruje iż trwający konflikt handlowy istotnie rzutuje na gospodarkę Państwa Środka” – komentował w porannej nocie analityk DM BOŚ, Konrad Ryczko.

Kurs euro koryguje spadkowo przez Trumpa

Eurozłoty może i utrzymałby wczorajsze zyski i wybicie dotychczasowych maksimów gdyby nie informacja, która pojawiła się późnym wieczorem sugerująca, że Donald Trump jest gotowy wycofać się z części zapowiedzianych ceł. Doniesienia umocniły dolara, osłabiając tym samym parę EURUSD (która traciła we wtorek 0,4%), co przełożyło się również na spadki samego kursu euro na światowych rynkach. W efekcie eurodolar zamykał się poniżej 1,12 USD i w środę kontynuuje spadki.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here