Naga MarketsKryzys gospodarczy spowodowany wybuchem pandemii koronawirusa przyczynił się do powstania zauważalnie większej zmienności na notowaniach popularnych walut. Jednymi z najsilniejszych okazały się kursy franka szwajcarskiego i euro, które od początku roku zyskały względem dolara amerykańskiego odpowiednio 4,14 proc. i 3,18 proc. co czyni je najsilniejszymi walutami grupy G8.

  • Frank szwajcarski najsilniejszą walutą G8 w 2020 r.
  • Euro jedną z najsilniejszych walut G8 w 2020 r.
  • Kurs euro Rosie nieprzerwanie od pięciu tygodni
  • EUR/USD najwyżej od października 2018 r.

Kurs euro rośnie przez 8 z 10 ostatnich tygodni

Kurs euro umacnia się w relacji do dolara amerykańskiego już piąty tydzień z rzędu. Zyskiwał on także przez osiem spośród ostatnich dziesięciu tygodni. Wskutek tej aprecjacji, kurs euro pokonał w tym tygodniu techniczny opór w wysokości 1,1470 USD i znalazł się na najwyższym poziomie od połowy października 2018 roku.

Z czysto technicznego punktu widzenia, pokonanie jednego oporu otwiera drogę do dalszych wzrostów w okolice kolejnego. Jeżeli więc obecna tendencja będzie kontynuowana, kurs euro mógłby wzrosnąć nawet w okolice 1,1770 USD.

EURUSD Weekly

Kurs euro wzrośnie w ciagu roku do 1,25 USD

Zdaniem ekonomistów z Goldman Sachs, tendencja ta może być kontynuowana nawet w horyzoncie najbliższych 12 miesięcy, co ich zdaniem mogłoby wywindować kurs euro nawet do 1,25 USD (czerwona linia na powyższym wykresie) z 1,1590 USD obecnie.

Axel Merk, prezes i dyrektor inwestycyjny Merk Investments w Palo Alto w Kalifornii wskazuje, że to może być koniec wieloletniej hossy na notowaniach dolara amerykańksiego.

– Dolar jest słaby, a główną tego przyczyną są realne stopy procentowe w USA, które są niskie i obiecuje się, że będą niższe – powiedział Merk.

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUncja złota wyniesie 2000 USD już w I połowie 2021 roku
Następny artykułNewag rekomenduje 0,75 zł dywidendy na akcję za 2019 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here