Naga MarketsKurs euro wzrósł na początku nowego tygodnia o ponad 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 1 września br. aprecjacji do niemal 10 gr. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 13. sesji notowania wspólnej waluty wzrosły o 2,20 proc. z 4,50 zł aż powyżej 4,60 zł, co jest najwyższym poziomem od pierwszej połowy kwietnia br.

Kurs euro wzrośnie do 4,63 zł

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/PLN zauważymy, że kurs euro po raz kolejny dotarł w okolice 4,60 zł.Ekonomiści Domu Maklerskiego X-Trade Brokers dostrzegają, że w przypadku trwałego wybicia powyżej obecnie testowanego oporu, kurs euro mógłby kontynuować zwyżkę aż do 4,63 zł.

– Przez ostatnie 1,5 roku poziom ten był kilkukrotnie naruszony i na nieco dłużej jedynie w marcu tego roku, kiedy widoczne było ryzyko związane z kredytami frankowymi w Polsce. Wtedy też obserwowaliśmy gigantyczny wzrost rentowności w USA, co obecnie nie jest jednak obecne – wskazali ekonomiści zaznaczając przy tym, iż jeśli Fed, pomimo ryzyka w Chinach postanowi iść w kierunku normalizacji, poziom 4,6300 może być zagrożony. 

Weź udział w bezpłatnym webinarze i
poznaj 7 kroków jak zbudować zyskowną strategię inwestycyjną

Ekonomiści XTB wracają uwagę, że choć w ostatnich kilku miesiącach para EUR/PLN podchodziła blisko obecnie testowanego poziomu poziomu kilkukrotnie, to dotychczas zawsze ostatecznie się cofała.

– Tym razem mamy jednak zbieg nie tylko krajowych czynników ryzyka, ale również zewnętrznych – wskazują eksperci XTB dodając, że pod względem krajowym kluczowym czynnikiem jest bierność banku centralnego, przy bardzo wyraźnym skoku inflacyjnym. Z drugiej strony mamy globalne ryzyko powiązane z Chinami i możliwym bankructwem tamtejszej drugiej największej firmy deweloperskiej z ogromnym długiem. To powoduje wyprzedaż na rynku akcyjnym oraz wyraźny odwrót od rynków wschodzących. 

invest

Ekonomiści banku Millenium dodają, że nie bez znaczenia jest także opóźnienie w akceptacji przez Unię Europejską polskiego Krajowego Planu Odbudowy.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji pge | alior akcje kupno | pko giełda | lotos notowania | cmc markets | giełda komentarze | akcje dom development | złoty kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułUnited Label: Tails of Iron sprzedało się w liczbie ponad 28 tys. kopii w dwa dni od premiery!
Następny artykułKurs EUR/PLN testował w poniedziałek po południu okolice 4,60
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here