Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Przez wzgląd, iż był to pierwszy dzień grudnia, jak co miesiąc poznaliśmy liczne odczyty wskaźników PMI dot. aktywności w sektorach przemysłowych. Jakby tego było mało, w nocy czasu polskiego odbyło się także posiedzenie dot. polityki monetarnej Rąbku Rezerw Australii, o czym więcej przeczytasz tutaj, a w godzinach popołudniowych opublikowano dane dot. dynamiki wzrostu Kanady.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro największym wygranym sesji

Tak spora ilośc istotnych informacji sprawiła, że zmienność na notowaniach popularnych walut była dziś całkiem spora. Na uwagę zasługuje fakt, iż do godz. 16:00 dolar amerykański osłabiał się w stosunku do większości z nich. Jego niewielką aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w relacji do jena japońskiego.

Dane z godz. 16:00 | Źródło: finviz.com

Kurs euro powyżej 1,20 USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro wzrósł dziś powyżej 1,20 USD i znalazł się na najwyższym poziomie od kwietnia 2018 roku. Jeżeli tylko aprecjacja wspólnej waluty będzie kontynuowana, kurs euro mógłby w najbliższym czasie wzrosnąć do 1,2240 USD, bądź nawet do 1,25 USD.

Zobacz także: Kurs euro wzrośnie do 1,25 USD – prognozuje Goldman Sachs

EURUSD Daily

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGoldman Sachs podniósł 12-miesięczną prognozę cen miedzi do 9 500 USD/t
Następny artykułEthereum: następny przystanek w okolicach 800 USD?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here