Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Na przestrzeni ostaniach dni nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedziele, 14 marca 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8338 zł 14.03.2021, godzina 9:35
Kurs euro EURPLN 4,5826 zł 14.03.2021, godzina 9:35
Kurs funta GBPPLN 5,3382 zł 14.03.2021, godzina 9:35
Kurs franka CHFPLN 4,1204 zł 14.03.2021, godzina 9:35

Kurs euro najwyżej od grudnia 2020 r.

Kurs euro wzrósł na początku tygodnia o niespełna 2 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 10 lutego br. aprecjacji do ponad 13 groszy. Warto zwrócić uwagę, że kurs euro rósł do tego czasu na przestrzeni 10 spośród 11 ostatnich sesji. Tak znaczne wzrosty notowań wspólnej waluty sprawiły, że kurs euro znalazł się na najwyższym poziomie od 31 grudnia 2020 roku. Tendencja ta zatrzymała się dopiero w okolicy technicznego oporu w okolicy 4,60 zł, gdzie w miniony wtorek pojawiła się niezwykle silna reakcja podażowa. Mimo, że w kolejnych dniach znów obserwowaliśmy wzrosty, notowań wspólnej waluty, to tendencja ta była już słabsza niż wcześniejsze wzrosty. Jeżeli tylko obecnie testowany opór w wysokości 4,60 zł zostanie odrzucony, wówczas kurs euro mógłby osunąć się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), tj. 4,55 zł.

Retro
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 2 grosze

Kurs franka szwajcarskiego spadał w minionym tygodniu o nieco ponad 2 grosze, negując w ten sposób ubiegłotygodniowe wybicie powyżej technicznego oporu w wysokości 4,1350 zł. Jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, kurs franka mógłby osunąć się poniżej 4,09 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o niemal 57 groszy

Kurs funta wzrósł na początku minionego tygodnia o ponad 4 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 7 grudnia 2020 r. aprecjacji do niemal 57 groszy. Tak znaczne wzrosty sprawiły, że kurs funta znalazł się powyżej 5,37 zł, co było najwyższym poziomem od grudnia 2016 r. i jednym z najwyższych od czerwca 2016 r.

W drugiej części tygodnia pojawiła się jednak reakcja podażowa, która zmniejszył zasięg poniedziałkowych wzrostów do nieco ponad 1 grosza. Nie zmienia to jednak faktu, że kurs funta rósł na przestrzeni 11 spośród 12 ostatnich tygodni.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o niemal 27 groszy

Kurs dolara wzrósł na początku minionego tygodnia o 3,5 grosza, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 25 lutego br. aprecjacji do ponad 20 groszy. Liczą natomiast od dołków z połowy grudnia minionego roku, kurs dolara wzrósł już o blisko 27 groszy. Tak znaczne wzrosty notowań amerykańskiej waluty sprawiły, że kurs dolara znalazł się na najwyższym poziomie od 4 listopada 2020 roku. Tendencja ta zatrzymała się dopiero w okolicy 3,89 zł, gdzie w miniony wtorek pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko spadki te będą kontynuowane, kurs dolara mógłby osunąć się nawet w okolice 3,76 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks dax | akcję pgnig prognozy 2020 | btc news | cdr notowania | ropa naftowa notowania |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin whale opróżnił portfel z 8684 BTC o wartości niemal 500 mln dol.
Następny artykułKurs dolara pozostanie słaby, twierdzi TMS. EUR/USD i GBP/USD w górę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here