Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego. Spośród opublikowanych dziś raportów, na szczególną uwagę zasługiwały bowiem jedynie czerwcowe rezultaty wskaźnika PMI dla sektora usługowego w Stanach Zjednoczonych.

Jak się okazało, mimo i tak już optymistycznych prognoz zakładających wzrost wartości wskaźnika do 50,1 punktu z 45,4 raportowanego przed miesiącem, ostatecznie odnotowano jego wzrost aż do 57,1 pkt. Warto przy tym zwrócić uwagę, że odczyt powyżej neutralnej bariery 50 punktów oznacza, że sektor usługowy w USA ponownie znalazł się na ścieżce wzrostu.

Euro największym wygranym sesji

Okazuje się jednak, że mimo stosunkowo dobrych danych z USA, dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą deprecjację dostrzec można było w relacji do euro.

Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Kurs euro w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszych wzrostów rynek wybił górą z trwającego od dłuższego czasu kanału spadkowego i dotarł aż do technicznej strefy oporu w okolicy 1,1340, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do powstania korekty spadkowej.

EURUSD H4

Kurs dolara coraz niżej

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CHF zauważymy, że dolar amerykański osłabia się w relacji do franka szwajcarskiego już piątą sesję z rzędu. Wskutek dzisiejszej jego deprecjacji rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0,9435 i znalazł się na jednym z najniższych poziomów od połowy marca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby osunąć się nawet w okolice 0,9260 CHF.

USDCHF Daily

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje Tesli powyżej 1300 USD! W ciągu zaledwie 16 tygodni wzrosły o ponad 270%
Następny artykułNewConnect Flash: Telgam, Termo2Power, Betomax (Forbuild), Polaris IT, AQT Water
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here