rewers monety 2 zł PLNKurs polskiego złotego może zaliczyć środową sesję do udanych. Umacniał się on bowiem dziś w stosunku do euro, franka szwajcarskiego, funta szterlinga i dolara amerykańskiego. Co ciekawe, przegląd obecnej sytuacji technicznej na notowaniach tych par walutowych wskazuje na potencjalne, dalsze umacnianie PLN wobec EUR, CHF, GBP i USD.


Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2575 Euro
USDPLN 3,7635 dolar
GBPPLN 4,7791 funt
CHFPLN 3,7855 frank

Kurs euro najniżej od sierpnia 2018 r.

Kurs euro rozpoczął nowy tydzień nieśmiałymi wzrostami. Tendencja ta nie trwałą jednak zbyt długo. W wyniku poniedziałkowej i wtorkowej aprecjacji notowania wspólnej waluty dotarły bowiem jedynie do ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy 4,27 zł, gdzie już wczoraj pojawiła się reakcja podażowa. W trakcie środowej sesji kurs euro osunął się do najniższego poziomu od pierwszej połowy sierpnia 2018 roku. W chwili obecnej obserwujemy test istotnej strefy wsparcia będącej dolnym ograniczeniem trwającej od dłuższego czasu konsolidacji. Jeżeli jednak poziom ten zostanie pokonany, wówczas kurs euro mógłby osunąć się nawet w rejon 4,1320.

Kurs euro najniżej od sierpnia 2018 r.

Kurs franka w okolicy technicznego wsparcia

Kurs franka szwajcarskiego nie może zaliczyć środowej sesji do udanych. W wyniku dzisiejszej deprecjacji osunął się on bowiem w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia). Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów. Jeżeli jednak w okolicy obecnie testowanej strefy nie pojawi się żadna większa reakcja popytowa i poziom ten zostanie pokonany, wówczas kurs franka mógłby osunąć się nawet do 3,7360 zł.

Kurs franka w okolicy technicznego wsparcia

Kurs funta zmierza w kierunku linii tendencji wzrostowej

To już ponad miesiąc od kiedy kurs funta traci dynamicznie na wartości. Wyprzedaż ta doprowadziła już do pokonania dwóch technicznych poziomów wsparcia i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania linii tendencji wzrostowej w rejonie 4,76 zł.

Kurs funta zmierza w kierunku linii tendencji wzrostowej

Kurs dolara re-testuje wsparcie

W wyniku ubiegłotygodniowych spadków kurs dolara osunął się poniżej 3,7755 zł. Z początkiem nowego tygodnia poziom ten został przetestowany od dołu (jako opór), a w jego okolicy pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs dolara mógłby docelowo osunąć się w rejon 3,74 zł bądź nawet 3,7150 zł.

Kurs dolara re-testuje wsparcie

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułŚrodowy przegląd rynków – zmienność chowa się przed upałami
Następny artykułZłoto wraca do wzrostów, uncja kosztuje 1334$. Co z ceną srebra i ropy naftowej?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here