Naga MarketsKurs euro najniżej od 3 lat. Gdzie zmierza para walutowa EURJPY?Notowania pary walutowej EURJPY pokonały bardzo ważne wsparcie i tym samym kontynuują trend spadkowy. W wyniku osunięcia, kurs euro do jena znalazł się na poziomach sprzed 3 lat. Gdzie może zmierzać dalej?

  • Kurs euro do jena wybił w dół z 470-pipsowego zakresu
  • Pokonane wsparcie na EURJPY zmieniło się w opór
  • Nowy cel w przypadku kontynuacji spadków stanowią minima z 2017 roku

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, para walutowa EURJPY od ponad 2 miesięcy poruszała się w ponad 470-pipsowym zakresie. Sytuacja uległa zmianie w czwartek, kiedy to sprzedającym udało się pokonać wsparcie tego zakresu w okolicach 116,33.

W piątek z kolei ustanowione zostały nowe minima, ale sesja zamknęła się “na zielono” tuż pod przełamanym wsparciem. Poziom ten działa teraz jako opór, który warto obserwować na początku nadchodzącego tygodnia.

Dodatkowo, cena odsunęła się od 200-dniowej średniej, a zatem głębsze cofnięcie w jej kierunku nie byłoby zaskoczeniem. Prawdopodobieństwo korekty do średniej i horyzontalnego poziomu 117,20 wzrośnie po zamknięciu dnia ponad oporem przy 116,33.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny kursu euro do jena - 26 kwietnia 2020 r.
Wykres dzienny kursu euro do jena – 26 kwietnia 2020 r.

Alternatywnie, po wybiciu nowego dołka kurs euro do jena może przetestować minima z 2017 roku przy 114,84.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here