Naga MarketsKurs euro osunął od początku tygodnia o nieco ponad 1 cent powiększając tym samym zasięg trwającej od 6 stycznia br. deprecjacji do ponad 3 centów. Warto zwrócić uwagę, że wskutek tych spadków, notowania wspólnej waluty pokonały techniczne wsparcie w wysokości 1,2070 USD i znalazły się na najniższym poziomie od początku grudnia 2020 r.

  • Kurs euro spadł w ostatnim czasie o 3 centy
  • Kurs funta wyhamował wzrosty
  • Ekonomiści Scotibank spodziewają się powrotu euro do wzrostów 
  • Ich zdaniem kurs funta może wzrosnąć nawet do 1,40 USD

Kurs euro najniżej od dwóch miesięcy

Strategowie walutowi jednego z największych banków Kanady Scotibank wskazują, że zaprezentowane wczoraj odczyty wskaźników PMI dla sektora produkcyjnego we Włoszech, Hiszpanii i Holandii, a także ostateczne odczyty dla Francji, Niemiec i strefy euro pokazały, że europejski sektor produkcyjny jest odporny na kryzys związany z pandemią, z wyjątkiem Hiszpanii, gdzie indeks ponownie znalazł się w strefie spadkowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro nie zareagował jednak natychmiastowo na ten wynik, gdyż opóźnienia w szczepieniach mogą spowolnić tempo ożywienia gospodarczego, co z kolei będzie działać jako czynnik hamujący dla waluty.

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD warto zwrócić uwagę, że wskutek ostatnich spadków rynek osunął się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 1,2070 USD, co (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) mogłoby otwierać drogę do dalszej deprecjacji, dla której realnymi zasięgami wydają się okolice 1,1935 USD.

Weź udział w webinarze: Wprowadzenie do analizy technicznej i dowiedz się jak prawidłowo wyznaczyć poziomy wsparcia i oporu oraz kreślić linie trendu

EURUSD Daily

Stratedzy walutowi Scotibank wskazują jednak, że o ile krótkoterminowe nastawienie rynku jest niedźwiedzie, o tyle niewiele wskazuje, by tendencja ta miała przyczynić się do trwałej zmiany średnioterminowego trendu wzrostowego.

Kurs funta czeka na BoE

Odnosząc się do notowań funta szterlinga zwrócili oni natomiast uwagę, że kabel (GBP/USD) utrzymuje się od kilku dni na względnie stabilnym poziomie. Mimo, że wzrosty spowolniły, to ryzyko większych spadków wydaje się dość ograniczone ponieważ szanse, że Bank Anglii obniży podczas czwartkowego posiedzenia stopy procentowe są coraz mniejsze, a szczepienia w Zjednoczonym Królestwie przebiegają o wiele sprawniej niż np. w Europie.

– Spodziewamy się, że BoE podkreśli poprawę długoterminowych perspektyw po ostrym wpływie obecnych blokad i zaznaczy, że warunki finansowe nie uzasadniają obecnie rozluźnienia warunków monetarnych. Z rządem patrzącym w kierunku powolnego ponownego otwarcia gospodarki, najgorsze dla Wielkiej Brytanii już minęło, a wraz z tym szanse na cięcia do negatywnego terytorium praktycznie zniknęły – napisali ekonomiści w nocie do inwestorów.

W ich ocenie kurs funta mógłby w najbliższym czasie wzrosnąć do poziomu 1,38 USD, bądź docelowo nawet do 1,40 USD.

GBPUSD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMarża downstream grupy PKN Orlen wyniosła 5,9 USD/b w styczniu 2021
Następny artykułDolar w najbliższym czasie powinien umocnić się względem euro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here