kurs euro, notowania EURPara walutowa EUR/PLN zatrzymała się na wysokości poziomu 4,27 zł i na razie nic nie wskazuje na to, że ten zostanie pokonany. Lokalne wsparcie blokuje kurs euro od minionego tygodnia i powstrzymuje dalsze spadki, które zmierzały w stronę minimów lipcowych na wysokości 4,24 zł. Z drugiej strony eurozłoty nadal pozostaje wewnątrz szerokiej konsolidacji, więc przyszły trend nadal pozostaje nierozstrzygnięty.

  • Po godzinie 08:10 za euro płacono 4,2729 zł
  • W poniedziałek EURPLN ponownie testował 4,27 zł, jednak odrzucał poziom
  • W tym momencie kurs euro może albo odbić w stronę konfluencji oporów w okolicach 4,31 zł albo przesuwać się w dół do wspomnianego poziomu 4,24 zł

Euro bez wyraźniejszych rozstrzygnięć. Co dalej z notowaniami EURPLN?

EURPLN przesuwa się w miejscu, a razem z nim również inne pary złotowe – ograniczona fluktuacja jest widoczna również w przypadku dolara oraz franka, które utrzymują się w okolicy trzymiesięcznych minimów.

Jak wspomniano wcześniej, kurs euro pozostaje w konsolidacji, która obowiązywała w pierwszej połowie miesięcy wakacyjnych. Jej górne ograniczenie jest dodatkowo wspierane przez konfluencję średnich ruchomych (50 i 200 EMA), w związku z czym na rynku przeważa presja spadkowa i złotówka może znaleźć jeszcze odrobinę miejsca, aby kontynuować swoje umocnienie.

kurs euro EURPLN 29.10
Kurs euro znajdzie miejsce na dalsze wzrosty? EURPLN D1

Z drugiej strony analitycy walutowi zakładają stabilizację złotego w stosunku do euro i powrót do strefy 4,30 zł, gdzie notowania przesuwały się w pierwszej części roku. Większa zmienność może pojawić się w środowy wieczór kiedy FOMC podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych, wpływając tym samym na ruchy EUR/USD, które z zasady przekładają się na wycenę EUR/PLN. We wtorkowy poranek eurodolar pozostaje natomiast niewzruszony i porusza się pod poziomem 1,11 USD.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCiech [CIE], Bank Millenium [MIL] – Gorące spółki dnia
Następny artykułAnaliza dla początkujących: EUR/GBP – brexit i odczyty ze Strefy Euro tematami tygodnia
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here