Kurs euro w stosunku do kursu dolara amerykańskiego podczas ostatniej sesji w tygodniu oscyluje wokół poziomu 1,12850 USD. Para EUR/USD nie wygląda w tym momencie jakby silniejsze spadki miałby nastąpić, jednak jeśli obecne wsparcie zostanie wybite, można będzie mówić o zejściu pod zakres ceny uśrednionej. Innymi słowy, inwestorzy w tym momencie na parze EUR/USD powinni przede wszystkim wyczekiwać odpowiedniego testu ostatnich dołków lub przynajmniej sekwencji, która określana jest w tym momencie idealnie poprzez dynamiczne wsparcie w postaci standardowej średniej kroczącej. Zerknijmy zatem na wykres H1 pary. 


Kurs euro broni strefy – para EUR/USD na wykresie H1

W tym momencie na wykresie H1 widać, które poziomy są dla pary EUR/USD istotne. Najbardziej rzucającą się sekwencją jest strefa 1,12800 USD, która jeśli zostanie przekroczona – może wywołać zejście rzędu 50 pipsów. Taki scenariusz mógłby wówczas zostać nazwanym zdrowym zejściem – ponieważ podczas ostatnich sesji kurs euro znacznie umocnił się wobec kursu dolara amerykańskiego. Dlatego schemat ten – mean reversion – czyli dołączenie do zakresu ceny uśrednionej jest oczekiwane podczas najbliższych dwóch sesji handlowych.

InvestCuffs

Aby rozegrać obecnie taki schemat – trzeba wyczekać w pierwszej kolejności zejścia na parze do poziomu 1,12800 – 1,12700 USD oraz obserwować wykres – czy odbędzie się z tych miejsc korekta. Jeśli faktycznie takowa miałaby się pojawić to para EUR/USD nie powinna podejść wyżej niż 20 – 25 pipsów. Wówczas oczekiwana będzie kolejna fala spadkowa a celem dla wykresu będzie poziom określony przez średnią kroczącą SMA88 na wykresie H1. Jest to dynamiczne wsparcie cenowe – dlatego trzeba będzie obserwować w jaki sposób średnia będzie zbliżać się do wykresu. To właśnie poziomu przez nią określone będą poziomami typu take profit dla pozycji krótkich.

wykres Kurs euro EURUSD 21.06.2019
Kurs euro EURUSD 21.06.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here