Naga MarketsKurs euro nadal radzi sobie dobrze. Notowania par EUR/USD i EUR/GBPWspólna waluta kolejny dzień z rzędu zachowuje się lepiej. Ranne spadki na EURUSD zostały szybko wymazane i wybiliśmy się na nowe szczyty w ostatnich dniach (sforsowane zostało wczorajsze maksimum przy 1,1374). Dolar powrócił do słabości mimo faktu, że Wall Street nie podniosła się po wczorajszej przecenie. Niemniej widać wyraźnie, że inwestorzy zaczynają preferować wspólną walutę niezależnie od tego, jakie informacje poboczne wpływają w międzyczasie na jej wahania.

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Podobnie jak wczoraj można odnieść wrażenie, że za popytem na euro stoją oczekiwania, co do piątkowego szczytu Unii Europejskiej i szans na uchwalenie przełomowego pakietu pomocowego. Zwróćmy uwagę na fakt, że euro zignorowało dzisiejszy słabszy odczyt niemieckiego indeksu ZEW (tamtejsi analitycy zaczynają mieć wątpliwości, co do tempa ożywienia w kontekście ryzyka pojawienia się drugiej fali pandemii).

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny EURUSD

Kurs euro do funta szterlinga (EUR/GBP)

Ciekawy układ pojawia się na EURGBP. Widać, że funta czeka gorszy okres – gospodarka wolno podnosi się po wiosennym, pandemicznym wstrząsie, a przed nią kolejny etap niepewności, jakim będzie Brexit. Na tygodniowym ujęciu EURGBP spadki z ostatnich dwóch tygodni zostały dość szybko wymazane. Niewykluczone, że jeszcze w tym tygodniu zmierzymy się z ostatnim szczytem przy 0,9174.

Wykres tygodniowy EURGBP

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here