Kurs euro podczas ostatniego dnia handlowego – w piątek nadal broni się przed spadkami wobec amerykańskiego dolara. Para EUR/USD oscyluje wokół poziomu 1,13600 USD wskazując na możliwość dalszych spadków. Choć podczas ostatnich analiz już były one wskazywane, a zdaje się, że również i inwestorzy na to liczą – nadal wykres nie pogłębił ostatnich zejść. Wydaje się jednak, że zejście powinno nastąpić zgodnie z tym, w jaki sposób para obecnie się zachowuje – a w tym wykazując słabość do dalszych podejść. Spójrzmy zatem na wykres M30, aby ocenić najbardziej prawdopodobny scenariusz handlu na dzisiejszą sesję handlową. 


Kurs euro nadal broni – para EUR/USD na wykresie M30

Kurs euro zdaje się kurczowo trzymać na obecnych poziomach już od kilku sesji handlowych, nie dając inwestorom satysfakcji z zejścia. Para EUR/USD w tym momencie nadal jednak podtrzymuje sentyment pro-spadkowy, jednak jak widać, nie ma jeszcze jednoznacznego zejścia. Takie pojawić się może praktycznie w każdym momencie, dlatego tym bardziej warto obserwować obecną sytuację w kontekście dalszych spadków.

Bardzo możliwym jest, aby scenariusz spadkowy zrealizowany został jeszcze podczas dzisiejszej sesji handlowej – jednak w dużej mierze zależy to od tego, czy para wygeneruje jeszcze przy tym odpowiedni sygnał. Kurs dolara amerykańskiego również nie odpuszcza, co sprawia, że para EUR/USD nadal znajduje się w przedziale konsolidacyjnym. Celem jednak nadal dla pary jest poziom 1,13070 – 1,13000 USD co stanowiłoby możliwość zejścia 50 – 60 pipsów po ówczesnym (ponownym) teście poziomu oporowego. Warto zatem ustawić alert lub powiadomienie, w razie, gdyby para dotarła w te okolice, ponieważ jeśli wzrosty właśnie z tych rejonów zostaną wyhamowane, wówczas mowa będzie o wygenerowaniu sygnału sprzedażowego.

wykres Kurs euro EURUSD 28.06.2019
Kurs euro EURUSD 28.06.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here