Naga MarketsKurs euro nadal mocny do dolara, EUR/PLN cofa jednak do 4,40 złIndeksy Azji realizują ostrożne wzrosty, a futures na S&P500 lekko spada, gdyż inwestorzy starają się ocenić ryzyko związane z perspektywą rozmieszczenia wojsk USA w celu stłumienia niepokojów społecznych. Na rynku walutowym zapanowała stabilizacja po silnym rajdzie ryzyka w poniedziałek. AUD pozostaje mocny po decyzji RBA, która była zgodna z oczekiwaniami.

Rynek akcji nadal w górę. Nikkei 225 rośnie o kolejne 1,4%

Azjatyckie rynki akcji realizują ostrożne wzrosty w ślad za pozytywną sesją na Wall Street (S&P500 +0,38 proc.), ale wzrosty zostały przyhamowane po ostatnim wystąpieniu prezydenta USA Trumpa. Trump stwierdził, że mobilizuje zasoby cywilne i wojskowe, aby powstrzymać zamieszki i ostrzegł, że rozlokuje wojsko w stanach, jeśli lokalne organy ścigania nie będą w stanie powstrzymać protestów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ogólnie jednak globalny rynek akcji poprawia trzymiesięczne szczyty, czerpiąc optymizm z informacji o otwieraniu gospodarek po lockdownie.

Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 1,4 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,1 proc., a koreański KOSPI rośnie o 1 proc. Futures na S&P500 traci 0,2 proc.

Kurs euro dryfuje przy 1,1130 USD, EUR/PLN spada do 4,40 zł

Na rynku walutowym obserwowana jest stabilizacja po wczorajszym wyraźnym umocnieniu walut ryzykownych (AUD, CAD, RUB) względem USD.

EUR/USD dryfuje blisko 1,1130, USD/JPY zakotwiczył się przy 107,70. EUR/PLN zatrzymał spadki na 4,40.

RBA zgodnie z oczekiwaniami pozostawił stopę kasową, jak i cel dla rentowności 3-letnich obligacji na niezmienionym poziomie 0,25 proc. W oświadczeniu RBA zasugerował umiarkowanie optymistyczny pogląd na gospodarkę, zauważając, że „głębokość spowolnienia będzie mniejsza niż wcześniej oczekiwano”, co jest w dużej mierze zgodne z poglądem zasugerowanym przez prezesa Philipa Lowe’a w zeszłym tygodniu. Jednocześnie Bank wspomniał również, że perspektywy są nadal bardzo niepewne i w razie potrzeby bank zwiększy zakupy obligacji, aby osiągnąć cel krzywej dochodowości.

AUD/USD pozostaje przy 0,68 po 2-procentowym wzroście w poniedziałek.

Kontrakty na ropę naftową pozostają stabilne, a inwestorzy wyczekują decyzji producentów z OPEC+ dotyczących przedłużenia ograniczeń wydobycia. WTI i Brent są dziś wyżej o 0,3-0,4 proc. odpowiednio do 35,6 i 38,6 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here