Kurs euro nad 4,22 zł, dolar, frank i funt odrabiają część strat do złotego na Forex, 15 stycznia 2020W środę, kurs złotego oddaje część zysków po silnej aprecjacji, a kursy walut prezentują się następująco: euro EUR/PLN kosztuje 4,22 zł, dolar USD/PLN 3,79 zł, funt GBP/PLN 3,94 zł, a frank CHF/PLN 3,92 zł.


Kurs euro znajduje wsparcie na 4,22 zł. EUR/PLN odrabia część niespodziewanych strat

Wtorkowa sesja przyniosła w godzinach przedpołudniowych jednominutowe i bardzo dynamiczne osunięcie pary walutowej EUR/PLN, która chwilowo notowana była poniżej 4,20 zł. Dzień kończył się jednak nad poziomem 4,22 zł, który pełni obecnie rolę ważnego wsparcia.

Podobne nietypowe zachowanie ceny było widoczne również na pozostałych wykresach z polskim złotym. Główne pary walutowe równo o godzinie 11:16 notowały spadki w zakresie od 0,6% do 1%, aby w kolejnej minucie równie dynamicznie odbijać. Kurs dolara USD/PLN testował w związku z tym 3,77 zł i najniższe poziomy od lipca ubiegłego roku.

Poniżej 3,90 zł osuwał się natomiast kurs franka szwajcarskiego, utrzymując jednak konsolidację obserwowaną od listopada. W trakcie sesji środowej para walutowa CHF/PLN odrabia straty, zyskuje 0,2% i notowana jest powyżej 3,92 zł.

Kurs euro, funta, franka i dolara do złotego – porównanie stóp zwrotu na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Źródło: Stooq.pl

Kurs funta również dynamicznie spadał we wtorek i testował 200-okresową średnią ruchomą oraz poziomy poniżej 4,90 zł. Sesja kończyła się jednak w okolicach cen otwarcia, a środa przynosi zaledwie delikatne podbicie. Para walutowa GBP/PLN nadal porusza się pod poziomem 4,95 zł, oddalając od psychologicznej bariery 5 zł, znajdując na najniższych poziomach od ponad dwóch miesięcy.

– W trakcie dzisiejszej sesji GUS poda oficjalne dane dot. CPI za grudzień. Wskazanie flash wypadło na poziomie 3,4%. Globalnym wydarzeniem dnia ma być podpisanie umowy phase 1. Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN przetestował wczoraj okolice 4,20 PLN, jednak szybki pull-back ponownie wyniósł kurs w okolice 4,22 PLN. Podobne ruchy obserwowaliśmy na większości zestawień powiązanych z PLN – komentował Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here