Forex w wakacje
Jak będą kształtowały się kursy walut latem?

Kurs euro notował kolejną wyraźnie spadkową sesję do złotego i spadał na najniższe poziomy od 10 miesięcy. W tym czasie kurs dolara nieudanie odbijał od wsparcia, frank testował majowe minima, a kurs funta rozgościł się na styczniowych dołkach. Jak będą kształtowały się kursy walut w czwartek, 13 czerwca 2019 roku? Sprawdźmy to.

Aktualizacja godzina 14:10: Popołudniowe kursy walut do złotego:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2581 Euro
USDPLN 3,7712 dolar
GBPPLN 4,7823 funt
CHFPLN 3,7983 frank

Kurs euro nie był tak nisko od 10 miesięcy. EUR/PLN po 4,25 zł

EUR/PLN wybija w środę tegoroczne minima i schodzi poniżej pułapu 4,26 zł, testując najniższe poziomy od sierpnia 2018 roku. W efekcie od lutowych maksimów kurs euro osłabiał się do złotego już o niemal 10 groszy (-2%). Czwartkowa sesja również otwiera się pod istotną strefą wsparcia (obecnie oporu) i w tym momencie kolejnym poziomem docelowym dla europejskiej waluty będą okolice 4,245 zł, gdzie wypadały najniższe ceny sprzed 10 miesięcy:

kurs euro EURPLN 13 czerwca 2019
Kurs euro do złotego EUR/PLN na wykresie dziennym

Kurs dolara z nieudanym odbiciem. USD/PLN w wąskiej konsolidacji

Chociaż kurs dolara radził sobie o wiele lepiej od euro w stosunku do złotego w trakcie sesji środowej, to próba wybicia poziomu 3,773 zł, gdzie wypada obecny opór, ponownie okazały się nieudane. W efekcie cena stoi w wąskim kanale zmienności, którego dolne ograniczenie wypada na 3,76 zł i linii trendu spadkowego rysowanej od szczytów z listopada zeszłego roku. Jeżeli USD/PLN wybije górą to otworzy sobie drogę do 3,81 zł, natomiast wybicie dołem pozwoli na pogłębienie deprecjacji w kierunku 3,74 zł (minima z marca), a następnie pod 3,72 zł (dołki ze stycznia):

kurs dolara USDPLN 13 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego USD/PLN na wykresie dziennym

Kurs franka testuje 3,78 zł. CHF/PLN najniżej od maja

Kurs franka w środę pogłębiał chwilowo majowe dołki i schodził poniżej poziomu 3,78 zł. Co prawda sesja dla CHF/PLN zamykała się zdecydowanie wyżej, jednak czwartek ponownie odrzuca możliwość aprecjacji i wszystko wskazuje, że frank szwajcarski będzie stopniowo zmierzał w kierunku dolnego ograniczenia konsolidacji, które wypada na 3,74 zł.

kurs franka CHFPLN 13 czerwca 2019
Kurs franka do złotego CHF/PLN na wykresie dziennym

Kurs funta nadal stabilnie na minimach. GBP/PLN rozgościł się na dołkach ze stycznia

W momencie gdy euro i frank silnie traciły, funt podobnie jak dolar nie wykazywały większej zmienności w trakcie sesji środowej. Kurs funta odrzucał próbę powrotu nad 4,80 zł, co może być sygnałem, że podaż jest na rynku nadal bardzo aktywna i będzie szukała okazji do zepchnięcia cen w niższe rejony. Główna strefa wsparcia wypada obecnie na minimach z przełomu roku, czyli w okolicach poziomu 4,73 zł.

kurs funta GBPPLN 13 czerwca 2019
Kurs funta do złotego GBP/PLN na wykresie dziennym

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here