Naga MarketsKurs euro na 1,25 dol. w 2021 r. wg MUFG, ale "no deal" Brexit może to zmienićKurs euro względem dolara w obliczu większości prognoz instytucji finansowych ma prawdopodobnie aprecjonować w 2021 r., jednak perspektywa niepowodzenia negocjacji między Wielką Brytanią a Unią Europejską może spowodować, że te przewidywania legną w gruzach. W niedzielę kończy się czas, który premier UK, Boris Johnson, oraz przewodnicząca Unii Europejskiej, Ursula von der Leyen, dali swoim negocjatorom na przygotowanie finalnej wersji nowej umowy handlowej.

  • Premier Johnson stwierdził, że szanse zakończenia rozmów z UE bez umowy handlowej są bardzo duże
  • Kluczową kwestią niezmiennie pozostaje problem połowów
  • Prognozy dotyczące kursu euro w 2021 r. przedstawił MUFG

Brexit “no deal” jest możliwy

Rozmowy między Wielką Brytanią oraz Unią Europejską trwają już od kilku miesięcy, jednak na trzy tygodnie przed ostatecznym terminem na zatwierdzenie umowy handlowej, porozumienia nadal brak. Na ten moment, strona brytyjska nadal uznaje stanowisko zajęte przez UE za nieakceptowalne, jak podało źródło informacji związane z delegaturą UK.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze w czwartek premier Wielkiej Brytanii stwierdził, że szanse na opuszczenie Wspólnoty bez umowy handlowej są bardzo duże.

– Wygląda na to, że to bardzo, bardzo prawdopodobne, że będziemy musieli pogodzić się z rozwiązaniem, które sądzę, że będzie wspaniałe dla UK i będziemy robić dokładnie to, co chcemy od 1 stycznia, jednak będzie to oczywiście odmienne od tego co zamierzaliśmy osiągnąć. – stwierdził w czwartek premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson.

Kwestiami spornymi niezmiennie pozostają problemy dotyczące praw do połowów, zasady uczciwej konkurencji oraz wzory rozwiązywania sporów.

Zobacz również: Kurs euro z niepewną przyszłością. “No deal” bardzo możliwy zdaniem premiera UK

Kurs euro (EUR/USD) w 2021 r. zdaniem MUFG

Kurs euro względem dolara amerykańskiego w przypadku spełnienia się scenariusza uzyskania porozumienia między UK a UE, czeka wzrostowy rok, jak twierdzą analitycy Mitsubishi UFJ Financial Group.https://www.tradingview.com/x/kwVD8SBN/

Ich zdaniem, jeszcze pod koniec tego roku, kurs EUR/USD dobije do poziomu 1,22 dol. i w jego okolicach może pozostać do końca I kw. 2020 r., gdy gospodarcze odbicie ma jeszcze nie być aż tak zdecydowane.

fpmarkets

Ewentualna poprawa koniunktury oraz poluzowanie pandemicznych restrykcji w II kw. 2020 r. może doprowadzić do zwiększenia stopy wzrostu gospodarczego w tym okresie. Analitycy MUFG przewidują, że kurs euro może wtedy aprecjonować do 1,24 dol., by w III kw. 2020 r. kontynuować tą potencjalną zwyżkę do 1,25 dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here