Naga MarketsKurs euro na 0,83 GBP do końca roku - prognozuje Stuart Cole. Funt zwykle rośnie w kwietniuUtrzymuje się optymizmy odnośnie ponownego otwarcia brytyjskiej gospodarki, co miałoby pomóc wywołać silne ożywienie już od obecnego kwartału. Z kolei zaufanie w strefie euro pozostaje słabe w obliczu dalszych obaw związanych z koronawirusem i nowych ograniczeń. Kurs euro do funta może do końca roku spaść do poziomu 0,83.

  • Nadzieje dot. perspektyw dla funta skupiają się na ponownym otwarciu gospodarki
  • Sezonowość w kwietniu sprzyja GBP
  • Zaufanie do perspektyw strefy euro pozostaje słabe

Nadzieje, sezonowość i brak zaufania

Simon Harvey, starszy analityk rynku walutowego w Monex Europe w Londynie zmniejszył znaczenie krótkoterminowych publikacji danych ze względu na nadzieje skupione na ponownym otwarciu gospodarki.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Te dane nie będą odzwierciedlać warunków w gospodarce Wielkiej Brytanii, gdy zaczną się etapy ponownego otwierania gospodarki – powiedział Harvey.

Patrząc w przeszłość, funt zwykle dobrze radził sobie w kwietniu, na co wskazuje JPMorgan.

– Również wiele rozmów o sezonowości krążących po rynkach może pozostawić GBP z utrzymującymi się dobrymi wibracjami w kwietniu – skomentował JPMorgan.

Natomiast zaufanie do perspektyw strefy euro pozostaje szczególnie słabe, biorąc pod uwagę rozwój pandemii koronawirusa w krótkim terminie. Francja ogłosiła czterotygodniową blokadę ogólnokrajową, w tym zamknięcie szkół, co jeszcze bardziej zaszkodziło nastrojom, podczas gdy w Niemczech nastąpił ponowny wzrost liczby przypadków Covid-19.

– Jeśli sprawy potoczą się tak, jak teraz, myślę, że do końca roku EUR/GBP będzie handlowany w okolicach 0,8300 – prognozuje Stuart Cole, główny strateg makroekonomiczny w Equiti Capital w Londynie.

Kurs euro-funt pokonał ważne wsparcie

Notowania euro przełamały w tym tygodniu obszar wsparcia przy 0,8550. Pozwoliło to na kontynuację trendu spadkowego na parze walutowej EUR/GBP/

fpmarkets

Dziś niedźwiedziom udało się ustanowić kolejne minima. Najbliższy istotny cel znajduje się w okolicach 0,8400. Kluczowy obszar wsparcia wypada natomiast 100-pipsów niżej, przy 0,8300.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dow jones | comparic pl | funty | jsw analiza | notowania giełdowe pgnig | euro cena |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here