Naga MarketsChristine Lagarde, prezes EBC

Już jutro (czwartek) odbędzie się posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC), po którym poznamy decyzję monetarną, która mogłaby wpłynąć na notowania EUR/USD. Stratedzy walutowi ING wskazują jednak, że oczekiwania rynku są na tyle wysokie, że EBC może mieć trudności z odwróceniem trendu wzrostowego na najpopularniejszej parze walutowej.

  • Kurs euro powyżej 1,21 USD
  • Kurs euro wzrośnie w przyszłym roku do 1,25 USD, bądź nawet do 1,30 USD
  • EBC może być ciężko osłabić euro

Kurs euro może wzrosnąć nawet do 1,30 USD

Petr Krpata i Carsten Brzeski z ING uważają, że słabość dolara amerykańskiego jest na tyle duże, że nawet mimo dalszego luzowania polityki monetarnej EBC, kurs euro powinien w przyszłym roku dalej umacnia się w relacji do amerykańskiej waluty. Ich zdaniem, kurs euro mógłby w przyszłym roku wrosnąć do 1,25 USD, choć nie wykluczają możliwości jego aprecjacji nawet do 1,30 USD. Przypomnijmy, że obecnie kurs euro oscyluje nieco powyżej 1,21 USD, co już jest najwyższym poziomem od kwietnia 2018 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
EURUSD Daily

EBC nie zdoła osłabić euro

– Ponieważ prezes Lagarde budowała wysokie oczekiwania na październikowym posiedzeniu i w dużej mierze wstępnie zobowiązała się do złagodzenia polityki EBC podczas grudniowego posiedzenia, osłabienie euro będzie dla banku bardzo trudnym zadaniem. Istnieje ryzyko, że konferencja prasowa doprowadzi do podwyższenia kursu euro, zwłaszcza jeśli wytyczne na przyszłość, wykraczające poza grudniowy pakiet łagodzący, nie będą zbyt mocne – napisali strategowie w nocie.

Ich zdaniem połączenie zwiększenia środków w ramach Programu Zakupów Pandemicznych o 500 mld EUR, zwiększenia miesięcznych zakupów w ramach Programu Zakupów Aktywów z 20 mld EUR do 40 mld EUR (bezterminowo), rozszerzenia Ukierunkowanych Operacji Długoterminowego Refinansowania, zwiększenie instrumentu zabezpieczającego i ewentualne włączenie “Upadłych Aniołów” do programu zakupu obligacji korporacyjnych nie wystarczy, by stale obniżać kurs EUR/USD i przeważyć nad bardzo silną niedźwiedzią dynamiką USD, która jest kluczowym czynnikiem determinującym ich byczą projekcję kursu EUR/USD.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBM Pekao jako pierwsze wprowadziło dostęp do pre-marketu Wall Street, mówi Piotr Kozłowski
Następny artykułIpopema 21 FIZAN zaprasza do sprzedaży ok. 6,61% akcji VRG po 2,55 zł za sztukę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here