Naga MarketsKurs euro może wzrosnąć do 1,22 dol. w przeciągu miesiąca zdaniem ING FXKurs euro kończy tydzień spadkiem w piątek o 0,50% do 1,209 dol., jednak analitycy ING FX przewidują, że kolejny miesiąc notowań przyniesie zwyżkę. Wśród powodów takiego zachowania kursu wymieniają oni prawdopodobne decyzje podejmowane przez Europejski Bank Centralny oraz Komisję Europejską.

  • Kurs euro może opaść poniżej 1,20 dol. w obliczu kryzysu politycznego we Włoszech
  • Zaważyć na notowaniach mogą także decyzje Europejskiego Banku Centralnego oraz Komisji Europejskiej
  • Chwilowe umocnienie dolara może być kontynuowane także w nadchodzącym tygodniu

Kurs euro z szansą na wzrost w ciągu miesiąca

Kurs euro może spadać w najbliższym tygodniu, ale kolejne tygodnie mają przynieść aprecjację kursu zdaniem analityków ING FX. Ich zdaniem, spotkanie Europejskiego Banku Centralnego w przyszłym tygodniu nie powinno przynieść większych zmian.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Niewiele spodziewamy się po Europejskim Banku Centralnym po ogłoszeniu decyzji o luzowaniu polityki w grudniu. – stwierdzili analitycy ING.

Jednak, spodziewamy się, że szef EBC, Christine Lagarde, odniesie się co do przyszłych działań twierdząc, że EBC “uważnie monitoruje kurs wymiany” świadoma co wpływu euro na już nieznaczną stopę inflacji. – dodali.

Zobacz również: Kurs euro może wzrosnąć do 1,22 dol. w przeciągu miesiąca zdaniem ING FX

Ważnym wydarzeniem będzie także szczyt Unii Europejskiej, na którym bez wątpienia tematem przewodnim będą kwestie związane z pandemią. Zapewne poznamy wiele odpowiedzi na temat prowadzenia programów szczepień w poszczególnych krajach członkowskich oraz tego, jak wyglądać będzie wsparcie gospodarek europejskich po ewaluacji pierwszych działań w ramach Funduszu Odbudowy.

Plus500

Eksperci z ING zwracają także uwagę na raport Komisji Europejskiej wydany w środę dotyczący euro i jego roli na arenie międzynarodowej, m.in. wyceniania rynków energii w europejskiej walucie.

Kurs euro może wzrosnąć do 1,22 dol. w przeciągu miesiąca zdaniem ING FX
Notowania kursu EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Podsumowując, biorąc pod uwagę głównie polityczną niepewność we Włoszech oraz stabilne zachowanie dolara możemy spodziewać się kursu EUR/USD na poziomie 1,1980 dol. – stwierdzili analitycy ING.

Ich krótkoterminowa prognoza wskazuje na poruszanie się notowań euro względem dolara w zakresie 1,1980-1,2170 dol., a ostateczna rekomendacja zakłada “umiarkowanie niedźwiedzie” nastawienie.

W perspektywie kolejnych czterech tygodni, kurs EUR/USD ma aprecjonować do 1,22 dol., jak twierdzą analitycy ING FX.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here