Kamil Jaros na antenie Comparic24.tv
Kamil Jaros był gościem Adama Raka w Comparic24.tv

Kurs euro do dolara amerykańskiego (EUR/USD) w trakcie środowej sesji testował najwyższe poziomy od niemal dwóch miesięcy. Adam Rak z Comparic24.tv w rozmowie z Kamilem Jarosem reprezentującym Admiral Markets zadaje pytanie, czy trwająca od kilku sesji aprecjacja będzie w stanie się utrzymać w dłuższym terminie. Co więcej, w materiale poruszono tematykę włoskich problemów gospodarczych i dalszych scenariuszy wojny handlowej.


Kurs euro odbija od wielomiesięcznych dołków. EUR/USD testuje ważną strefę oporu

W środę, notowania EUR/USD testowały poziomy powyżej 1,129 USD, meldując się na najwyższych pułapach od połowy kwietnia. Penetrowały jednocześnie strefę wsparć/oporów, która jest rysowana od listopada zeszłego roku. Co prawda bycze plany kupujących pokrzyżowała wypowiedź Roberta Kaplana, reprezentującego regionalne biuro Rezerwy Federalnej (FED) z Dallas. Kaplan w rozmowie z Bloombergiem stwierdził, że jest za wcześnie, aby przesądzać czerwcowe cięcie stóp, co wywołało natychmiastowe odwrócenie EUR/USD i zniesienie środowej aprecjacji.

InvestCuffs
kurs euro EURUSD 5 czerwca
Kurs euro do dolara oddaje środowe zyski po słowach Kaplana. EUR/USD D1

Jak twierdzi Kamil Jaros, warunki fundamentalne dla eurodolara ogólnie nie kształtują się prowzrostowo, a kurs euro korzysta obecnie ze słabości USD. Na Starym Kontynencie ciąży bowiem widmo włoskich problemów, które nie zostawia miejsca na wyraźniejsze wzrosty.

„Odbicie EUR/USD z ostatnich sesji jest interesujące, wyróżnia się bowiem na tle poprzednich tego typu ruchów w ostatnim czasie. Można zadać pytanie, na ile jest to trwały ruch i należy pamiętać, że napływ kolejnych informacji fundamentalnych z pewnością będzie oddziaływał na wycenę eurodolara. Obecne napięcia geopolityczne są raczej niesprzyjające dla wzrostów tej pary. Niepewność wywołują między innymi włoskie propozycje wprowadzenia do obiegu drugiej waluty wewnętrznej” – komentuje w rozmowie z Adamem Rakiem analityk Admiral Markets.

USD/PLN powraca nad 3,80 zł

Wypowiedź Kaplana pomogła nie tylko kursowi eurodolara, ale również USD/PLN. Dolar do złotego powraca nad 3,80 zł, odrzucając większość środowych spadków.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here