Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraW ostatnim czasie dostrzec można zauważalnie mniejszą ujemna korelacja między dolarem a rynkami akcji trudno jest wskazać, co jest tego przyczyną. Amerykańska waluta zauważalnie zyskuje na wartości. Indeks dolara (DXY) mierzący średnią wartość dolara amerykańskiego ważoną wymianą handlową w relacji do walut światowych wzrósł bowiem w ostatnim czasie o ponad 2,5 proc.

  • Dolar amerykański zyskuje w ostatni czasie na wartości
  • Kurs euro spadł już o niemal 4 centy
  • Deprecjacją EURUSD może być w najbliższym czasie kontynuowana
  • ING uspokaja jednak, że to tylko korekta 

Kurs euro spadł o niemal 4 centy

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro osłabiał się w relacji do dolara amerykańskiego nieprzerwanie od początku tygodnia. W tym czasie osunął się on o 1,6 centa, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 6 stycznia br. deprecjacji do niemal 4 centów. Na uwagę zasługuje fakt, iż wskutek tych spadków notowania wspólnej waluty osunęły się z okolic 1,2350 USD aż poniżej 1,1970 USD, co jest najniższym poziomem od ponad dwóch miesięcy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Weź udział w webinarze: Wprowadzenie do analizy technicznej i dowiedz się jak prawidłowo wyznaczyć poziomy wsparcia i oporu oraz kreślić linie trendu

EURUSD Daily

Ekonomiści ING zwracają uwagę, że ostatni spadek notowań kursu euro wobec dolara amerykańskiego odzwierciedla rosnące obawy o ożywienie gospodarcze w strefie euro, do czego przyczyniły się opóźnienia w dostawach kolejnych partii szczepionek. Jest to problem, który szczególnie silnie dotyczy Europy, podczas gdy proces szczepień w USA przebiega o wiele sprawniej.

– Według niektórych szacunków, USA osiągną odporność stadną dzięki planom szczepionkowym już na początku sierpnia br., podczas gdy UE może osiągnąć ten kamień milowy dopiero pod koniec października – wskazuje Chris Turner z ING.

W jego ocenie, kurs euro mógłby w najbliższym czasie osunąć się nawet do 1,1880 USD. Zaznacza przy tym jednak, że w dalszym ciągu postrzega obecną tendencję jako formę korekty po ubiegłorocznych wzrostach i nie spodziewa się, aby kurs euro spędził na tych poziomach dużo czasu.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania ropy naftowej | dolar kurs online | giełda jsw | opinie maxitrade | btc news |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar drożeje najmocniej od trzech miesięcy. USD wróci do spadków
Następny artykułJak bezpiecznie inwestować w niepewnych czasach?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here