Naga MarketsKurs euro do złotego EURPLNKurs euro spadł na przestrzeni ostatnich kilku dni o ponad 4 centy osiągając w ten sposób najniższą wycenę od drugiej połowy listopada 2020 r. Warto zwrócić uwagę, że wskutek tak znacznych spadków wspólnej waluty, notowania pary walutowej EUR/USD osunęły się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 1,1965 USD, co w naturalny sposób mogłoby otwierać drogę do dalszej deprecjacji. Mimo, że dziś obserwujemy wzrosty, stratedzy walutowi Noreda prognozują, że kurs euro może w najbliższym czasie osunąć się co najmniej do 1,1750 USD.

  • Dolar zyska na ożywieniu gospodarczym w USA
  • Kurs euro spadnie przynajmniej do 1,1750 USD
  • Kurs euro może spaść nawet do 1,13 USD

Kurs euro spadnie przynajmniej do 1,1750 USD

Stratedzy walutowi Nordea zauważają siłę ostatnich danych z USA oraz podniesienie konsensusu prognoz dotyczących wzrostu gospodarczego w USA. W związku z powyższym, spodziewają się oni, że silny wzrost gospodarczy USD, w szczególności w relacji do dynamiki PKB w strefie euro doprowadzi do dalszej wyprzedaży euro w stosunku do dolara amerykańksiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Dodatnie korekty prognoz wzrostu gospodarczego sugerują, że bessa na EUR/USD dopiero się rozpoczęła. 1,13 byłby bardziej sprawiedliwy dla tej pary niż 1,19 – wskazali.

Bank zauważa, że ostatnie publikacje makroekonomiczne z USA okazały się zauważalnie lepsze niż oczekiwano. Mowa tu m.in. o piątkowym raporcie z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Wynika z niego bowiem, że w lutym br. amerykańska gospodarka wytworzyła aż 379 tysięcy nowych miejsc pracy, co okazało się rezultatem o wiele lepszym niż prognozowane 182 tys. Jakby tego było mało, styczniowy rezultat został zrewidowany dodatnio do aż 166 tys. z 49 tys. a stopa bezrobocia spadła do 6,2 proc. z 6,3 proc.

W ocenie ekonomistów, krótkoterminowe oczekiwania co do wzrostu gospodarczego w USA zostaną wzmocnione przez zatwierdzenie przez Senat pakietu pomocowego o wartości 1,9 bln USD.

– Niewątpliwie będzie to miało pozytywny wpływ na wydatki konsumentów – wskazano.

Obecnie oczekuje się, że gospodarka amerykańska będzie radzić sobie znacznie lepiej niż strefa euro, a historia sugeruje, że wzmocni to dolara.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones wykres | blik co to jest | cena euro | s&p 500 notowania | dax 30 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin whales skupiły dołek na BTC. Rekordowa ilość zakupów powyżej 100 tys. dol.
Następny artykułCI Galaxy Bitcoin ETF zapewnia najlepszą ekspozycję na BTC, uważa Mike Novogratz
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here