Naga MarketsKurs euro może nadal rosnąć do złotego, uważa M. Przygórzewski (Walutomat.pl)
Maciej Przygórzewski, Walutomat.pl

Obniżenie stóp procentowych, jak również ogólny sentyment na rynkach finansowych, wpłynął negatywnie na wycenę polskiego złotego, co skutkowało m.in. wzrostem EUR/PLN powyżej 4.60 zł. Nowy tydzień rozpoczyna się jednak umocnieniem rodzimej waluty, która względem euro porusza się w okolicach psychologicznego wsparcia 4,50 zł. Czy uda się je pokonać? Na to pytanie podczas połączenia internetowego ze studiem Comparic24.tv odpowiada Maciej Przygórzewski, analityk serwisu Walutomat.pl.

  • Para walutowa EUR/PLN schodziła do poziomu 4,515 zł, nadal brakuje jednak siły, aby pokonać klucze wsparcie
  • Pryz utrzymaniu luzowania polityki przez NBP, nie można wykluczyć silniejszych podbić kursu euro na niekorzyść złotówki

Kurs euro może nadal rosnąć. 4,60,4,63 zł kluczową strefą oporu

Biorąc pod uwagę tendencje do luzowania polityki pieniężnej w Polsce, kurs euro może nadal zyskiwać do złotówki, przyznaje rozmówca Comparic24.tv. Co prawda w poniedziałek para walutowa EUR/PLN schodziła do poziomu 4,51 zł, ponownie próbując testować okolice psychologicznego wsparcia, obserwując jednak rozwój sytuacji w otoczeniu zewnętrznym, waluty rynków wschodzących (w tym złotówka) mogą być narażone na niechęć ze strony inwestorów zagranicznych.

Te artykuły również Cię zainteresują

waultomat_logo_post Korzystna wymiana walut 24/7. Około 115 tys. transakcji miesięcznie. Odbierz swój rabat 50%.


Dzisiaj kurs euro ponownie dotarł w okolice 4,5150 i tam się odbił. Jest to poziom, przy którym wiele osób chętnie wymienia złotego na euro. W rezultacie złotówka nie potrafiąc  przebić tej granicy, nie może się dalej umacniać. Dobra wiadomość nadeszła natomiast dla kredytobiorców frankowych. Frank osłabił się względem euro, dzięki czemu frank szwajcarski spadł nawet do 4,28 zł. Tym samym był najtańszy od pierwszej połowy kwietniakomentował Maciej Przygórzewski z Walutomat.pl.

Zakładając jednak, że NBP będzie dalej luzował politykę pieniężną i kontynuował dodruk złotówki, pokonanie psychologiczne wsparcia 4,50 zł może być bardzo trudne, w efekcie czego nie można wykluczyć podbicia w kierunku strefy oporu (górnego ograniczenia konsolidacji) zlokalizowanej 10 groszy wyżej.

Subskrybuj kanał Comparic.pl w serwisie YouTube i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata finansów. Dołącz do naszej społeczności już teraz! Codziennie publikujemy dla Ciebie nagrania z programów ukazujących się na antenie Comparic24.tv, skróty informacyjne, rozmowy z analitykami oraz ciekawe wywiady.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here