Naga MarketsKurs euro może mocno wzrosnąć, jak wynika z prognoz Goldman SachsKurs euro do dolara w kwietniu wzrósł o 2,4% negując marcowe spadki i żegnając się z poziomami 1,17 dol. Zdaniem analityków Goldman Sachs, powinniśmy zobaczyć kontynuację tego trendu w kolejnych 3 miesiącach, a euro może kosztować nawet 1,25 dol. Przeciwnego zdania są analitycy Danske Bank, którzy w długim terminie oczekują spadku kursu EUR/USD, jednak w krótkim terminie dopuszczają możliwość zwyżki.

  • Kurs euro do dolara był jedną z najlepiej zyskujących par walut w 2020 roku, osiągając wzrost o niemal 9%
  • Jednak ten rok przyniósł jak do tej pory przecenę o niemal 2%
  • Zdaniem Goldman Sachs, powinniśmy jednak zobaczyć powrót na lokalne maksima z listopada 2020 r.

Euro może umocnić się wobec dolara zdaniem Goldman Sachs

Goldman Sachs podtrzymuje swoje krytyczne podejście wobec kursu euro do dolara (EUR/USD) spodziewając się ruchu w kierunku 1,25 dol. w przeciągu 3 miesięcy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spodziewamy się, że ostatnie informacje powinny fundamentalnie wspomóc dalszą zwyżkę EUR/USD w przeciągu 1-2 miesięcy. – stwierdzili analitycy Goldman Sachs w notatce.

Nadal sądzimy, że kombinacja nieco bardziej stabilnych oczekiwanych wycen dla USD i przyspieszenie wzrostu gospodarczego w Europie spowodują aprecjację euro w II kw. 2021 r. – dodali. – Podtrzymujemy naszą rekomendację 1,25 dol. na następne 3 miesiące.

Przeciwnego zdania są nieustannie niedźwiedzio nastawieni wobec euro analitycy Danske Bank. Według ich opinii, euro czeka osłabienie.

Zobacz również: Dogecoin najdroższy w historii! Szał na DOGE wywołuje krach Robinhooda

– Jeśli komunikacja ze strony Fed będzie niejasna, a rynek giełdowy pozostanie słaby, to kurs spot dla EUR/USD powinien pokierować się do 1,20 dol. Jednakże, głównym scenariuszem jest prawdopodobny ruch spowrotem do 1,21 dol. – stwierdzili eksperci Danske Bank.Kurs euro może mocno wzrosnąć, jak wynika z prognoz Goldman SachsW perspektywie 12 miesięcy, spodziewamy się nasilenia się tendencji reflacyjnych a wraz z nimi spadku kursu euro do 1,15 dol., jednak takie odwrócenie trendu na ten moment nie jest jeszcze zbyt prawdopodobne. – dodali analitycy Danske.

Plus500

invest

W innej notatce, analitycy duńskiego banku zaznaczyli, że spodziewają się zmiany ogólnej tendencji w zmienności na rynku walutowym i trendu dolara w II połowie tego roku.

Spoglądając w przyszłość, zmiana od “prognoz” do “skutków” w narracji Fedu wywoła zmianę reżimu zmienności i korelacji na rynku Forex, a nie będzie to czynnik prowadzący do stabilności. – stwierdzili analitycy Danske. – Sądzimy, że rynki mogą ponownie odwiedzić 1,21-1,22 dol. w bardzo krótkim terminie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here