Naga MarketsKurs euro może czekać korekta w I kw., zdaniem Rabobank oraz Credit SuisseKurs euro względem dolara od początku tego roku zyskał już ponad 8,6%, a wielu ekspertów uważa, że deprecjacyjny trend amerykańskiej waluty będzie trwał także w 2021 roku. Może to stanowić szansę dla wzrostów notowań waluty strefy euro. Podobnego zdania są Rabobank oraz Credit Suisse, które przedstawiły swoje prognozy na 2021 rok.

  • Rabobank przewiduje możliwą korektę kursu EUR/USD w I kw. 2020 r.
  • Credit Suisse zaprezentował analogiczną opinię, jednak analitycy banku twierdzą, że rozmiar korekty będzie nieco mniejszy
  • Nasza prognoza na 2021 rok dotycząca kursu euro oraz rynku walutowego dostępna jest pod tym linkiem

Kurs euro ma spaść do 1,20 na początku 2021 roku zdaniem Rabobank.

Analitycy Rabobank spodziewają się, że kurs EUR/USD będzie aprecjonował w 2021 roku, jednak początkowo czeka go korekta w kierunku 1,20 dol.

 

– EUR/USD może kontynuować zwyżkę w 2021 roku z uwagi na spread pomiędzy realnymi stopami procentowymi w Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych, który w 2020 roku działał na korzyść euro. Gdy pojawią się słabe dane makroekonomiczne, widzimy szansę na spadek notowań EUR/USD do 1,20 dol. w I kw. 2020 r., a potem możliwość wzrostu do 1,23 dol. w perspektywie 12 miesięcy – stwierdzili w opublikowanym raporcie analitycy Rabobank.

 

Eksperci banku zwrócili uwagę także na kwestie inflacji i jak zależność między jej przyszłymi wartościami w Europie oraz Stanach Zjednoczonych może wpłynąć na zachowanie kursu euro względem dolara.

 

– Jeśli Europejski Bank Centralny okaże się skuteczny w podwyższeniu oczekiwań inflacyjnych w średnim terminie, to relacja między realnymi stopami procentowymi w strefie euro oraz Stanach Zjednoczonych może odwrócić się na korzyść dolara. Jednak bieżący napływ kapitału do amerykańskich obligacji zabezpieczających przed inflacją (TIPS) może sugerować większe obawy o wzrost inflacji w USA – dodali.

Zobacz również: Kurs dolara ma spaść w 2021 r. z trzech powodów, twierdzi analityk ING

Korekta EUR/USD spodziewana także przez Credit Suisse

Wysoka w porównaniu do innych instytucji prognoza Credit Suisse zakłada, że kurs euro już w lipcu przyszłego roku może pokonać poziom 1,25 dol., który ma się stać silną barierą dla dalszej zwyżki notowań pary. Jednak zanim to nastąpi, w krótkim terminie spodziewana jest nieznaczna korekta.

– EUR/USD ograniczony jest z góry oporem na 1,22659 dol. wyznaczonym na początku tego tygodnia, a wraz z dziennym ruchem cenowym stającym się coraz bardziej ograniczonym, szansa dłuższej konsolidacji lub fazy korekcyjnej jest prawdopodobna. – stwierdzili analitycy Credit Suisse.

fpmarkets

– Nasze szersze prognozy pozostają jednak niezmienione i nadal sądzimy, że to będzie raczej tymczasowa tendencja przed długoterminowym trendem wzrostowym. – dodali.

Analitycy Credit Suisse przedstawili także swoje spojrzenie na bieżącą sytuację techniczną w perspektywie możliwej przeceny.

Kurs euro może czekać korekta w I kw., zdaniem Rabobank oraz Credit Suisse
Notowania kursu EUR/USD. Źródło: tradingview.com

– Postrzegamy wsparcie w okolicach 1,2129 dol., aby utrzymać fazę konsolidacyjną do przebicia oporu na 1,2259, aby powrócić na drogę wzrostów w kierunku lokalnego maksimum na 1,2273 dol., a potem do rekomendowanego celu na 1,2355 dol. w marcu 2021 roku – stwierdzili eksperci Credit Suisse.

Jednak w przypadku przebicia wsparcia na 1,2129 spodziewają się oni powrotu do 1,20 dol.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here