Naga MarketsKurs euro może być podatny dane o inflacji. Funt osłabione przez rozczarowującą sprzedaż detaliczną - INGFinancial Times przedstawił w nocy raport z niepublikowanego wewnętrznego badania EBC. Wynika z niego, że bank centralny mógłby zacząć podnosić stopy procentowe w 2023 r. Kurs euro nie zareagował na raport, ale może on mieć konsekwencje dla wyceny wspólnej waluty w kolejnych miesiącach, uważa ING. 

Kurs euro podatny na przyszłe dane o inflacji

W niepublikowanym badaniu, EBC zasugerował, że inflacja może trwale osiągnąć 2% do 2025 r., tak więc bank centralny może zacząć podnosić stopy w 2023 r. To z kolei stanowi wodę na młyn dla decydentów EBC chcących rozpocząć debatę nt. normalizacji polityki pieniężnej.Chociaż wspólna waluta nie zareagowała na powyższą informację, analitycy ING uważają, że rynki walutowe oraz kurs euro mogą być bardziej wrażliwe na jakikolwiek silniejszy wzrost lub wyższą inflację.

Na dzisiejszą sesję, ING przewiduje ruch notowań EUR/USD w przedziale 1,1750-1,1800. Według analityków, interesujące byłoby zobaczyć powrót EUR/CHF powyżej 1,09. Wtedy można byłoby argumentować, że wyższy kurs EUR/CHF będzie kluczowym skutkiem niezgody w EBC. Jeśli bowiem istnieje jakiś bank centralny, który może prześcignąć EBC, to jest nim SNB, wskazują analitycy.

fpmarkets

Kurs funta słabszy przez wyniki sprzedaży detalicznej w UK?

W przypadku funta, analitycy ING zwracają uwagę na słabszy raport o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii w sierpniu, który może wpłynąć na deprecjację funta.

— Jednakże Bank Anglii (BoE) spotyka się w przyszły czwartek i wydaje się mało prawdopodobne, aby w przeciwieństwie do RBA na początku tego tygodnia chciał przeprowadzić „protest stóp proc.” przeciwko rynkowej wycenie cyklu polityki pieniężnej – wskazuje ING.

Zdaniem analityków, kurs funta w relacji do dolara pozostanie w okolicach okrągłego poziomu 1,38 USD. Para walutowa EUR/GBP ma natomiast wesprzeć się w okolicach 0,85 USD.

Autor poleca również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złotówki | ranking giełd kryptowalut | gpw pkp cargo | dzisiejszy kurs forinta | bitcoin aktualności | mrc akcje | rubel kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here