Naga Markets

Kurs euro mocno wzrósł dzięki zaskakująco ciepłej pogodzie (EUR/USD)Kurs euro do dolara (EUR/USD) odzyskał straty z poprzednich sesji tego tygodnia i wybił do 1,085 dol. Analitycy Credit Agricole zwrócili uwagę na szereg zaskoczeń, jakie miały ostatnio miejsce w strefie euro względem jesiennych oczekiwań, a eksperci z ING nie wykluczają wzrostu EUR/USD do 1,09 dol. w tym tygodniu.

Kurs euro do dolara w okolicach 9-miesięcznych maksimów

W środę przed południem kurs euro do dolara odzyskuje zakres strat z poprzednich trzech sesji osiągając zwyżkę o 0,63% do 1,085 dol.

– Przewidujemy, że kurs euro do dolara osiągnie poziom około 1,10 dol. w 2023 roku, ale byliśmy zaskoczeni dotychczasowymi agresywnymi wzrostami tej pary w tym roku, które wydawały się wynikać z szeregu nieoczekiwanych zmian środowiskowych, zarówno makroekonomicznych i rynkowych. – skomentowali analitycy Credit Agricole.

Eksperci z Credit Agricole zwrócili uwagę przede wszystkim na zaskakująco łagodną europejską zimę. W rezultacie cieplejszej pogody spadły cen surowców energetycznych i energii.

Chińska gospodarka otworzyła się po okresie pandemicznych ograniczeń wcześniej i sprawniej niż sadzono jeszcze kilka miesięcy temu. To oznacza także poprawę perspektyw dla strefy euro z uwagi na powiązania handlowe.


Handluj kontraktami CFD na waluty, kryptowaluty, surowce, towary, akcje, indeksy i ETFy z najwyżej ocenianym brokerem i wiodącą społecznościową platformą inwestycyjną. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie korzystając z łatwego w użyciu interfejsu i ciesz się niskimi opłatami oraz wąskimi spreadami na wszystkich aktywach.

Sprawdź ofertę NAGA

– Zmniejszające się obawy o wzrost gospodarczy w strefie euro, które pomogły rynkom akcji i obligacji przetrwać zacieśnianie polityki przez EBC jak na razie utrzymują ryzyko kredytowe w strefie euro w ryzach. – zaznaczyli analitycy Credit Agricole.

Bossa

W odniesieniu do dolara amerykańskiego, ekonomiści Credit Agricole, zaskoczeni byli pewną utratą wiarygodności uporczywie jastrzębiego przekazu Fed i wynikającym z tego zniwelowaniem przewagi wyższych rentowności amerykańskich obligacji. Co więcej, perspektywy wzrostu gospodarczego w USA uległy pogorszeniu szybciej niż się spodziewano.

Zobacz również: Bitcoin i złoto to nie są bezpośredni rywale, podkreśla Bank of America

Wracając do strefy euro, główny ekonomista EBC, Philip Lane, zaprezentował wcześniej w tym tygodniu rozbudowaną argumentację na poparcie ostatniej jastrzębiej retoryki EBC. Jednak stoi to w sprzeczności z wypowiedziami niektórych przedstawicieli EBC, którzy twierdzą, że członkowie Rady Prezesów rozważają wolniejsze tempo zacieśniania polityki na najbliższym posiedzeniu. Mowa o możliwej mniejszej podwyżce o 25 pb.

Kurs euro mocno wzrósł dzięki zaskakująco ciepłej pogodzie (EUR/USD)
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

– Wydaje się, że jest jeszcze za wcześnie, aby EBC wycofał się ze swojej jastrzębiej narracji i nie zdziwiłyby nas komentarze mające na celu “złagodzenie” wczorajszego gołębiego wydźwięku. – stwierdzili analitycy ING.

– Tak czy inaczej, wydaje się, że ogólne otoczenie pozostanie w dużej mierze wspierające dla kurs euro do dolara (EUR/USD) i powrót do 1,0850-1,0900 dol. wydaje się możliwy do końca tego tygodnia. – dodali eksperci z ING.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Ostrzeżenie o ryzyku:
Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułECB przelicytował, a BOJ rozczarował. Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułAplikacje dedykowane – kiedy warto skorzystać z tego rozwiązania? Odpowiadamy
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.