Kurs euro mocno w górę. Dolar funt i frank umacniają się do złotego w środę 28 października
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas dzisiejsze sesji ponownie obserwujemy kiepskie nastroje na parach z polskim złotym. Nasza krajowa waluta traci ponad 1,2% do franka i dolara, a także osłabia się około 1% do euro i funta. Ryzyko wprowadzania kolejnych ograniczeń w związku z koronawirusem, wyraźnie dołuje złotówkę. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Złotówka traci ponad 1,2% do dolara i franka
  • Złoty pod kreską także w ujęciu do euro i funta
  • Funt brytyjski dociera do oporu przy 5,12
  • Kurs euro testuje szczyty z marca!
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9398 zł 28.10.2020, godzina 18:30
Kurs euro EURPLN 4,6278 zł 28.10.2020, godzina 18:30
Kurs funta GBPPLN 5,1130 zł 28.10.2020, godzina 18:30
Kurs franka CHFPLN 4,3293 zł 28.10.2020, godzina 18:30

Kurs euro testuje marcowe szczyty

Kurs euro do złotego rozpoczął tydzień od wzrostów, a dziś ruch w górę przyspieszył. Notowania znajdują się aktualnie na wysokości szczytów z marca, co oznacza, że scenariusz o którym pisaliśmy w ostatnich analizach – wypełnił się. Korekta spadkowa oczywiście może pojawić się w każdej chwili, na razie jednak nie widać jakichkolwiek sygnałów do spadków. Panika związana z koronawirusem skutecznie szkodzi naszej krajowej walucie.

TMS
Wykres CHF/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs dolara do złotego zmierza w kierunku 4 zł

Podczas środowej sesji możemy obserwować solidne wzrosty na kursie dolara do złotego, w godzinach późno popołudniowych notowania znajdują się na wysokości szczytów z końcówki września. Spoglądając technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN ma szasnę na ruch w kierunku strefy oporowej przy okrągłym poziomie 4 zł, która powinna stanowić najbliższy ważny opór. Wsparciem pozostaje z kolei poziom 3,89 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN dociera do kolejnego oporu

Na kursie funta do złotego w ostatnim czasie również utrzymuje się trend wzrostowy. Po wybiciu poziomu 5,0640 zł, notowania dotarły do kolejnej strefy oporowej przy 5,12 zł. Jeżeli i ona zostanie pokonana, ruch w kierunku 5,2250 zł, gdzie znajdują się marcowe szczyty, będzie możliwy.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka mocno w górę

Kurs franka szwajcarskiego znajduje się dziś na wyraźnym plusie. Patrząc na interwał D1, główny trend wciąż jest wzrostowy, a wybicie z lokalnej konsolidacji doprowadziło do przyspieszenia wzrostów. Aktualnie w zasięgu są szczyty z marca, które wypadają w rejonach poziomu 4,3740 zł. Na razie nie widać jakichkolwiek sygnałów mogących sugerować spadki.

Wykres EUR/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here