Naga MarketsKanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedzieli na wspólnej wideokonferencji utworzenie wartego 500 mld EUR fundusz naprawczego.

Kurs EUR/CHF pnie w górę

W praktyce będzie to oznaczało wyemitowanie “koronaobligacji Unii Europejskiej”, bo wspomniany fundusz pożyczy na rynku 500 mld EUR. Później wszystkie kraje Unii solidarnie spłacą tę pożyczkę. Środki zostaną przeznaczone “dla najbardziej dotkniętych sektorów i regionów na podstawie programów budżetowych UE i szanując europejskie priorytety”.

W reakcji na zapowiedzi Merkel i Macrona kurs EUR/CHF wystrzelił w górę, robiąc zwrot z kwietniowego dołka w okolicy 1,05, wybijając się górą z ponad dwumiesięcznego kanału spadkowego i kreśląc na wykresie dziennym formację podwójnego dna. Jeżeli dodać do tego wcześniejsze wzrostowe dywergencje wykresu ze wskaźnikami (np. MACD), to możemy mówić o możliwej zmianie trendu na spadkowy. W najgorszym razie o mocnej korekcie, w następstwie której zostanie przełamana linia oporu na 1,07 i EUR/CHF wzrośnie wrześniowego minimum na 1,0820.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here