Naga MarketsKurs euro ma zyskiwać w 2021, 2022 i 2023 r. zdaniem UniCreditKurs euro do dolara zakończył styczeń spadkiem o 0,68%, co jest przerwaniem wzrostowej passy z końcówki zeszłego roku. Listopad przyniósł zwyżkę o 2,39%, a grudzień o 2,45%, co ostatecznie sprawiło, że w całym 2020 roku kurs euro zyskał ponad 8%. Zdaniem ekspertów UniCredit, kolejne 12 miesięcy będą również stały pod znakiem aprecjacji euro.

  • Dotychczasowa gołębia polityka pieniężna będzie kontynuowana przez Fed w najbliższych miesiącach
  • Tak wynika z wygłoszonych w środę słów Jerome’a Powella, szefa amerykańskiego banku centralnego
  • Pakiet stymulacji fiskalnej w USA jest zdaniem części ekspertów spodziewany na połowę marca

Kurs euro na wzrostowej ścieżce zdaniem UniCredit

Kurs euro względem dolara (EUR/USD) ma wzrastać w 2021 roku, jak twierdzą analitycy UniCredit wymieniając szereg czynników, który ma takie zachowanie pary powodować.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród nich zasadniczym jest kontynuacja gołębiej polityki ze strony Rezerwy Federalnej. Ta może spowodować, że dochodowość amerykańskich obligacji skarbowych spadnie do niższych poziomów. A to przekłada się na osłabienie dolara.

Zdaniem UniCredit, zakupy dolara w ostatnim czasie były ograniczone.

– Kurs EUR/USD powrócił do poziomów z grudnia nie wyłamując jednak poniżej wsparcia w zakresie 1,18-1,20. A to mogło sprawić, że korekta mogła okazać się znacznie silniejsza. – stwierdzili analitycy UniCredit.

Jednak w ich opinii, w nadchodzących miesiącach, zachowanie kursu euro ma być mocniej skorelowane ze skłonnością do ryzyko i trendami na rynkach akcyjnych, niż w możliwych wahaniach dochodowości obligacji.

Zobacz również: Kurs dolara do złotego w ujęciu prognoz szeregu banków inwestycyjnych

Wyczulenie kursu euro na jakąkolwiek poprawę globalnej skłonności do ryzyka zdaje się być silniejszym czynnikiem napędzającym umocnienie waluty niż wzrost dochodowości amerykańskich obligacji. – zaznaczyli.

Liczba otwartych krótkich pozycji na dolarze wzrasta a zainteresowanie sprzedażą rośnie, jak twierdzą eksperci z UniCredit. Ten czynnik ma być potwierdzeniem słabych nastrojów względem amerykańskiej waluty, niemniej ryzyko głębszej korekty nadal pozostaje istotne, jeśli ich zmiana w kierunku globalnej sytuacji gospodarczej będzie silniejsza.

Plus500

UniCredit przewiduje, że kurs EUR/USD będzie wzrastał na przestrzeni tego roku, a nawet kolejnych lat. W związku z tym, prognoza na koniec I połowy 2021 roku, czyli koniec czerwca, wynosi 1,23 dol.

Trend wzrostowy ma zyskać na znaczeniu w II połowie 2021 roku, na zakończenie której kurs euro ma wskazać odczyt 1,28 dol.

Natomiast 2022 rok ma zdaniem UniCredit przynieść aprecjację do 1,30 dol., a 2023 rok do 1,32 dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania nasdaq | eur/usd wykres | akcje pkn orlen | s&p 500 kurs | s&p notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here