Naga MarketsKurs euro ma utrzymywać się w trendzie spadkowym zdaniem Danske BankKurs euro ma utrzymywać się w trendzie spadkowym zdaniem Danske Banko do dolara po zdecydowanie byczym 2020 roku, gdy zyskał on ponad 8% i był najsilniej wzrastającą parą w gronie walut G7, w 2021 roku wykazuje się raczej tendencją spadkową. Po tym, jak EUR/USD wyznaczył szczyt dwu- i półletni szczyt notowań w okolicach 1,235 dol., sukcesywnie opada on na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy. Analitycy Danske Bank spodziewają się kontynuacji tego trendu oraz podtrzymują swoją prognozę o dalszej deprecjacji europejskiej waluty.

  • Spowolnienie w Chinach może mocniej odbić się na UE niż na Stanach Zjednoczonych, twierdzą eksperci Danske.
  • Fed ma podnieść stopy procentowe lecz dopiero w przyszłym roku.
  • Nowe lockdowny w Europie mogą przyczynić się do pogorszenie perspektyw gospodarczych

Kurs euro ze spadkowym prognozami od Danske

Kurs euro wobec dolara ma mieć przed sobą spadkowe perspektywy, jak twierdzą analitycy Danske Bank. Ich prognoza w gruncie rzeczy nie zmieniła się w tej kwestii od dobrych kilku miesięcy. Jednak teraz, potwierdzeniem ich hipotez są wydarzenia z Europy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od wprowadzenia nowych lockdownów w Europie, dostrzegamy ich negatywny wpływ na popyt lokalny, co sprawia, że eksport staje się kluczowym czynnikiem dla wskaźników wzrostu.

Od kiedy Demokraci uzyskali nieznaczną większość w Kongresie i Senacie, administracja Bidena ma większą swobodę działania. Zdaniem analityków Danske Bank, takie ułatwienie prowadzenia polityki gospodarczej przełoży się na relatywnie mocniejsze odbicie gospodarcze w Stanach Zjednoczonych.

To rewiduje pozytywnie oczekiwania co do silnej odbudowy gospodarki USA wraz z luzowaniem polityki fiskalnej, a amerykańskie stopy procentowe zaczynają dyskontować scenariusz podniesienia ich przez Fed oraz zmniejszania zakresu programu skupu aktywów. – zaznaczyli analitycy Danske.

Ich zdaniem, taka redukcja programu skupu obligacji była nie do pomyślenia jeszcze kilka miesięcy temu.

Plus500

Dodatkowo, widzimy, że pomyślna koniunktura w Chinach zwania, co wpłynie negatywnie mocniej na Europę niż na USA. – dodali. – Zatem, możliwe, że Stany Zjednoczone osiągną pełną odbudowę gospodarki do końca roku, począwszy od II połowy 2021 roku.

W opinii analityków Danske Bank, zaprezentowane ostatnio gołębie podejście Fed spotka się ze zmianą nastawienia w kolejnych miesiącach.

– Podchodzimy nawet bardziej optymistycznie niż Fed zarówno wobec wzrostu gospodarczego oraz zatrudnienia i spodziewamy się, że Fed zacznie mówić o podnoszeniu stóp procentowych w IV kw. 2021 r. i ogłosi właściwy start ich wzrostu w styczniu 2022 roku.

Zobacz również: Jak kupić euro (EUR) w Plus500?

Kurs euro ma utrzymywać się w trendzie spadkowym zdaniem Danske Bank
Notowania EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Tymczasem, EBC raczej nie zmieni ich. Jest pewna szansa na to, że odbicie europejskiej gospodarki okaże się silniejsze niż spodziewane, jak różnica w oczekiwaniach co do ścieżki prowadzenia przyszłej polityki stóp procentowych jest korzystna w tym momencie dla USD. – dodali. – EUR/USD mierzy się ze strukturalnym spadkiem w związku ze zmniejszeniem się konkurencyjności gospodarki UE względem USA. Spadek EUR/USD może zostać wywołany wzrostem realnych stóp procentowych w USA, malejącym optymizmem w UE oraz spowolnieniem w Chinach.

Analitycy Danske Bank podali także konkretne poziomy, które według nich osiągnie kurs EUR/USD w przeciągu kolejnych miesięcy.

Obniżamy nieco naszą prognozę dla EUR/USD z uwagi na rosnące szanse na bardzo silne odbicie gospodarcze w USA w porównaniu do UE. – podsumowali. – Spodziewamy się EUR/USD na 1,19 dol. za 1 miesiąc, 1,18 dol. za 3 miesiące, 1,17 dol. za 6 miesięcy oraz 1,15 dol. za 12 miesięcy. – podsumowali eksperci z Danske. – Naszym zdaniem “fair value” dla EUR/USD to przedział 1,08 – 1,20 dol., zależnie od użytego modelu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy giełdowe | usd kurs | bitcoin wiadomosci | kurs akcji mercator | dax notowania weekendowe |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here