Naga MarketsKurs euro ma skorzystać z odwrócenia trendu na dolarze, twierdzi MUFGKurs euro względem dolara we wtorek wybił w górę o 0,32%, po tym jak poprzedni tydzień przyniósł zwyżkę o łącznie 0,38%. Zdaje się, że na ten moment poziomy 1,1950 dol. można uznać za sprawdzone i odrzucone. Analitycy MUFG postrzegają w zachowaniu kursu EUR/USD prawdopodobny koniec średnioterminowego okresu umocnienia dolara.

  • Sytuacja polityczna we Włoszech uspokoiła się, co zmniejszyło ryzyko deprecjacji dla kursu euro
  • Pakiet stymulacji fiskalnej w USA nadal jednym z ryzyk dla dolara
  • Generuje on oczekiwania inflacyjne, które mogą zaważyć na sile amerykańskiej waluty

Dolar przerwie umocnienie?

Zapowiedzi prezesa Fed sprzed tygodnia sugerują raczej kontynuację obecnych poziomów luzowania ilościowego. Zdaniem analityków MUFG może to oznaczać przedłużenie programów ekspansji monetarnej przez Rezerwę Federalną w porównaniu do okresów, kiedy wcześniej stosowane były takie rozwiązania.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co więcej, sygnały docierające z Białego Domu wskazują na szybsze wdrożenie pakietu stymulacyjnego gospodarki, który na dodatek może okazać się większy niż spodziewany.

– Rynek oczekiwał czegoś w zakresie 1 – 1,2 bln dol. Jednak z obecną zgodą co do budżetu, program zyskał poparcie i może ostatecznie zamknąć się w kwocie około 1,5 bln dol. – zauważyli eksperci z MUFG

Ich zdaniem, może to oznaczać, że w połowie marca pakiet zostanie wdrożony, a to może skutkować tendencjami reflacyjnymi i potencjalnym wzrostem oczekiwań inflacyjnych.

– Dolar amerykański w tym tygodniu deprecjonuje względem walut G10, co może oznaczać koniec okresu siły USD. – stwierdzili analitycy MUFG.

Kurs euro może zakończyć korektę

Euro może skorzystać z takiej sytuacji. Przede wszystkim, jak twierdzą przedstawiciele MUFG, ryzyko polityczne dot. Włoch zostało zniwelowane. Po drugie, choć szczepienia przebiegały dość wolno, to ich wpływ i tak będzie zauważalny. Uniknięto restrykcji we Francji, a w Niemczech mają być one zniesione już początkiem marca.

Zobacz również: Jak kupić euro (EUR) w Plus500?

Kurs euro ma skorzystać z odwrócenia trendu na dolarze, twierdzi MUFG
Notowania kursu EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Dane dotyczące pozycjonowania względem kursu EUR/USD wskazują, że ostatnia korekta notowań była napędzana realizacją lewarowanych długi pozycji. Zmniejszenie łącznej sumy longów było najwyższe od listopada.

– Perspektywy dla kursu EUR/USD zaczynają wyglądać nieco bardziej korzystnie, a to może sygnalizować, że obecna korekta zmierza raczej do końca. – zaznaczyli analitycy MUFG.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro notowania | bml akcje | bitcoin era opinie | bitcoins | kurs funt |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here