Naga MarketsKurs euro ma przebić 1,20 dol., a funt nawet 1,40 dol. do końca roku, twierdzi SGKurs euro w naznaczonym pandemią 2020 roku wybił do dwuletnich maksimów, jednak eksperci znanej francuskiej grupy finansowej Societe Generalne uważają, że to dopiero początek marszu notowań europejskiej waluty, a kolejne dwa miesiące mogą przynieść jeszcze sporą zwyżkę. Podobny scenariusz czekać może brytyjskiego funta, który jeszcze w tym roku może wyznaczyć 32-miesięczne maksima.

  • Dolar amerykański ma raczej deprecjacyjne perspektywy.
  • Kurs euro względem dolara może zatem wzrosnąć
  • Wzrostowa szansa stoi także przed notowaniami funta brytyjskiego względem USD

Kurs euro w górę zdaniem Societe Generale

Kurs euro ma przebić 1,20 dol., a funt nawet 1,40 dol. do końca roku, twierdzi SG
Notowania kursu EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Kurs euro od początku tego roku zyskał już 5,54% korzystając ze słabnącego dolara, który w otoczeniu pandemii nie radzi sobie zbyt dobrze. Prawdopodobnie, rynkowe sentymenty sprowadzające w dół amerykańska walutę będą nadal dołować jej notowania.

Polityczny chaos wywołany kontrowersyjnymi metodami głosowania w wyborach w Stanach Zjednoczonych będzie trwał zapewne aż do dnia zaprzysiężenia nowego prezydenta, którym prawdopodobnie zostanie Joe Biden. Kandydat Demokratów zapewnił sobie już wymaganą liczbę głosów elektorskich, jednak Donald Trump tanio skóry nie sprzeda i należy przypuszczać, że wykorzysta pozostały czas do bombardowania pozwami wprowadzając spore zamieszanie w USA.

Zobacz również: Kurs dolara (USD) z prawdopodobną deprecjacyjną długoterminową przyszłością

Pakiet stymulacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych zapewne zostanie wprowadzony do końca tego roku, co teoretycznie może wywołać spadek wartości amerykańskiej waluty z uwagi na presję inflacyjną.

Analitycy Societe Generale twierdzą, że obecnie brak jest rynkowych bodźców, które spowodowałyby umocnienie dolara.

– Perspektywa gospodarczej odbudowy wygląda inaczej niż na początku 2020 roku, jednak sądzimy, że w obecnej sytuacji brakuje czynników, które nastawiłyby nas byczo w stosunku do amerykańskiego dolara, chyba że Fed wykona dramatyczny zakręt o 180 stopni. – stwierdzili eksperci SG.

– Choć amerykańska gospodarka zazna nieco komfortu, największymi zwycięzcami jeśli chodzi o wzrost będą (miejmy nadzieję) rynki wschodzące i europejskie, skąd napływają informacje o schodzeniu ze szczytu drugiej fali pandemii i gdzie oczekiwania co do wzrostu gospodarczego zostały znacząco obniżone w dół. – dodali.

Zdaniem ekspertów z Societe Generale stwarza to aprecjacyjną szansę dla kursu euro.

– To wystarczy, żeby kurs EUR/USD nadal utrzymywał się powyżej wsparcia na poziomie 1,16 dol. i prawdopodobnie przebije on barierę 1,20 dol. do końca tego miesiąca wybijając nowe tegoroczne szczyty. – zaznaczyli analitycy SG.

Kurs funta może wybić powyżej 1,40 dol., twierdzi Societe Generale

Eksperci zwrócili także uwagę na szansę, jaka pojawiła się przed notowaniami funta brytyjskiego.

– Walutą, która może radzić sobie bardzo dobrze w odpowiedzi na rozwój szczepionki, jest funt szterling. – zauważyli analitycy SG.

Kurs euro ma przebić 1,20 dol., a funt nawet 1,40 dol. do końca roku, twierdzi SG
Notowania kursu GBP/USD. Źródło: tradingview.com

– Jeśli Wielka Brytania i Unia Europejska uzgodnią warunki nowej umowy handlowej jeszcze w tym tygodniu, jest spora szansa, że kurs GBP/USD wybije nawet do 1,40 dol. do końca tego roku w przypadku oddalającej się perspektywy ujemnych stóp procentowych.  – stwierdzili.

– “Jeśli” jest jednak słabą strategią tradingową – dodali analitycy Societe Generale.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here