Wykres euro EURPLN 24 maja 2019Kurs euro do polskiego złotego ma wyraźny problem z pokonaniem strefy oporowej przy 4,31 zł. Po godzinie 12:00 za jedno euro trzeba płacić 1,2970 PLN.  Właściwie cały tydzień poziom 4,3100 jest broniony, z jednej strony świadczy to o jego sile, a z drugiej należy pamiętać, że każde kolejne podejście zwiększa ryzyko wybicia górą. Jeżeli do takiego dojdzie, to ruch w górę może przybrać na sile. Dziś o takie wybicie będzie ciężko, z racji małej ilości danych makro, które mogłyby znacząco wpłynąć na kurs EUR/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,2970 euro

Kurs euro odbija od 4,3100

Euro do złotego znajduje się dziś poniżej poziomu 4,3000 zł. Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem na 0,05%, a dziś kurs znajduje się 0,15% na minusie.Jak widać podaż nie odpuszcza i poziom oporowy przy 4,31 zł jest broniony. Gdyby w przyszłym tygodniu doszło do jej pokonania, to otworzy się droga w kierunku nawet 4,34 zł. Dziś nie spodziewałabym się tego scenariusza. Jeżeli chodzi o sytuację na szerokim interwale czasowym, to nie uległa ona zmianie, kurs EUR/PLN na interwale D1 porusza się w bardzo szerokim ruchu bocznym. Stefa oporowa znajduje się przy 4,34 zł, a wsparcie przy 4,2560 zł. Dopóki jeden z tych poziomów nie zostanie wybity, w dalszym ciągu kurs EUR/PLN może poruszać się w konsolidacji.

Zobacz także: Kurs CD Projekt (CDR) wkrótce po 255 zł? Rekordowa rekomendacja z USA

Kurs euro do złotego EURPLN 24 maja 2019

Euro w dół czy w górę?

Kurs euro do złotego EUR/PLN po raz kolejny odbija od poziomu 4,31 zł. Muszę się tutaj powtórzyć i powiedzieć, że im dłużej miejsce jest testowane, tym większa jest szansa na wybicie górą. Jednak jak widać poziom na tę chwila stanowi kluczową barierę podażową i nie jest również wykluczona korekta spadkowa. W przypadku takiego zejścia, należy czekać na test wsparcia przy 4,2885. Miejsce to wynika z dolnego ograniczenia układu Overbalance, który wyznacza równość z poprzednią korektą spadkową, dodatkowo grupuje się ona z wcześniejszą reakcją ceny.

Wykres euro do złotego EURPLN 24 maja 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here