Naga MarketsKurs euro liderem wzrostów. Sytuacja techniczna EUR/USD i AUD/USDOpublikowane dzisiaj rano ostateczne odczyty przemysłowych indeksów PMI dla strefy euro w listopadzie, wypadły lepiej od szacunków (wzrost do 53,8 pkt.), co zdaje się pokazywać, że biznes nie przejął się zbytnio ograniczeniami związanymi z drugą falą pandemii w Europie. Dla EURUSD to sygnał do powrotu we wczorajsze rejony 1,20. Wczorajszy popołudniowo-wieczorny spadek w okolice 1,1922 jest dzisiaj szybko wymazywany.

Kurs euro rośnie najsilniej do dolara. EUR/USD pokona ważny opór?

Dzisiaj przed nami jeszcze dane ISM z USA, oraz wystąpienia Powella i Mnuchina w Kongresie. Wieczorem (godz. 18:00) ma też wystąpić prezes EBC, chociaż trudno ocenić, czy tym razem nawiąże ona chociażby do silnego euro. W tek kwestii decydenci z Europejskiego Banku Centralnego na razie milczą, chociaż posiedzenie EBC już za 10 dni.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD na wykresie dziennym

AUD/USD – nieśmiały wzrost po RBA

Wczoraj notowania dolara australijskiego cofnęły się od okolic wrześniowego szczytu przy 0,7412 na fali wieczornego odreagowania dolara na szerokim rynku, a także w kontekście dzisiejszego posiedzenia RBA. Wprawdzie nie obawiano się zmian w polityce monetarnej, a bardziej komentarzy – czy to powracających do kwestii stóp procentowych (chociaż wydaje się, że przekaz w kwestii ujemnych stóp procentowych był w ostatnich tygodniach jasny), czy wreszcie nawiązujących do silnego AUD, który niekoniecznie może przysłużyć się australijskiej gospodarce w sytuacji, kiedy część eksporterów musi szukać innych rynków zbytu poza Chinami, które blokują import nakładając wysokie cła na coraz więcej australijskich produktów.

Wątek kursu AUDUSD się nie pojawił, ale sytuacja w której po raz kolejny to NZD najbardziej korzysta na globalnym sentymencie, pokazuje, że wątek chiński trzeba będzie bardziej brać pod uwagę. W kontekście ocen i szacunków kondycji australijskiej gospodarki, ważne mogą okazać się dane PKB za III kwartał, jakie poznamy już w nocy z wtorku na środę. Niewykluczone, że część inwestorów czeka z ponownymi zakupami AUD na tą właśnie publikację.

Wykres dzienny AUDUSD

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here