Kurs euro kosztuje ponad 4,28 zł! EURPLN rośnie piątą sesję z rzędu Notowania pary walutowej EURPLN po wyrysowaniu lokalnej formacji podwójnego dna kontynuują aprecjację już piątą sesję z rzędu. Euro w zaledwie tydzień podróżowało o 4 grosze i najprawdopodobniej niedługo będzie kosztować 4,30 zł.  Jednak zanim to nastąpi przed kupującymi znajduje się kawałek drogi do przebycia. Mimo wszystko wiele wskazuje na to, iż w kolejnym tygodniu kurs będzie kontynuował ruch wzrostowy, choć niewykluczona jest korekta. Za jedno euro w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 4,2820 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs euro w czwartek, 20 lutego 2020 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2820 zł euro
  • Kurs euro coraz droższy na Forex
  • EURPLN przebije kluczową strefę oporu?

Kurs euro kontynuuje aprecjacje w czwartek. EURPLN z potencjałem do dalszych wzrostów

Kurs pary EURPLN odnotowuje dziś wzrost o 0,33 procent do godziny 14:00 i w najbliższych dniach powinno dojść do testu okrągłego poziomu 4,30, niedaleko tegorocznego szczytu 4,3074. Przebicie otworzyłoby drogę do kluczowej strefy oporu 4,3170 – 4,3280, gdzie nastąpi główny test siły popytu.

W przypadku przeforsowania tej strefy, droga do zeszłorocznego maksimum 4,40 będzie otwarta. Jeśli jednak siła kupujących zostanie zahamowana, wówczas może dojść do utworzenia szerokiej konsolidacji cenowej. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej lokalnej formacji podwójnego dna 4,2370 mógłby przywrócić przewagę sprzedających z celem na dołek 4,20.

Kurs euro kontynuuje aprecjacje w czwartek. EURPLN z potencjałem do dalszych wzrostów
Kurs euro kontynuuje aprecjacje w czwartek. EURPLN z potencjałem do dalszych wzrostów, tradingview.com

USA nakładają wyższe cła na UE

Biały Dom potwierdził, iż od 18 marca  cła odwetowe na samoloty firmy Airbus zostaną podwyższone z 10% do 15%. Cła, które w październiku 2019 nałożono m.in kawę, wino, ser czy oliwki pozostaną na niezmienionym poziomie 25%.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here