Naga MarketsKurs euro po 4,42 zł, dolar kosztuje 4,0150 zł, USD/PLN i EUR/PLN w trendzie spadkowym
Kurs złotego do głównych walut

Pod koniec tygodnia na polskim złotym utrzymuje się dobry sentyment. Wczoraj obserwowaliśmy chwilową korektę, co miało związek z niespodziewaną decyzją NBP odnośnie cięcia stóp procentowych, niemniej złoty wciaż pozostaje silny. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD w piątek 29 maja.

Kurs euro kontynuuje spadki, dolar, frank i funt również tracą

W piątek w godzinach porannych polski złoty kontynuuje dobrą passę, nasza waluta umacnia się do euro, dolara, franka i funta. Ruch na CHF/PLN wynosi 0,36% na korzyść PLN , z kolei EUR/PLN traci 0,1%. Większe ruchy widać na parch z dolarem funtem, gdzie amerykańska i brytyjska waluta tracą około 0,6% do złotego.

Te artykuły również Cię zainteresują
W drugiej połowie sesji, zmienność może utrzymywać się na wyższym poziomie, a to z racji przemówienie prezesa Fed – Jerome Powella, oraz konferencji prasowej Donalda Trumpa, który ma mówić o aktualnych relacjach amerykańsko – chińskich

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: EUR/USD wybija górą, DAX w korekcie spadkowej

 – Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi kontynuacje ruchu wzrostowego na głównej parze walutowej oraz lekkie schłodzenie nastrojów wokół PLN po wczorajszym, niespodziewanym, cięciu ze strony RPP. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4533 PLN za euro, 4,01116 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1663 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9505 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,158% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here