Naga MarketsKurs euro po 4,42 zł, dolar kosztuje 4,0150 zł, USD/PLN i EUR/PLN w trendzie spadkowym
Kurs złotego do głównych walut

W ostatnich tygodniach mogliśmy obserwować podwyższona zmienność na parach z polskim złotym. Z kolei po weekendzie jest ona zdecydowanie mniejsza, wczoraj ruchy były ograniczone, a dziś złotówka oddaje ostatnie zyski. We wtorek nasza waluta znajduje się pod presja sprzedających, złoty traci ponad 1% do franka szwajcarskiego. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego pod presją, frank CHF ponad 1% w górę

W nowym tygodniu złoty nie radzi sobie najlepiej. Wczoraj ruchy były ograniczone, niemniej od początku dzisiejszej sesji złoty znajduje się pod presją sprzedających. Najmocniejszą przecenę obserwujemy na kursie CHF/PLN, gdzie wynosi ona ponad 1%. Złoty traci także do euro, dolara i funta.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Złoto odbija od kluczowego oporu, indeks Nasdaq najwyżej w historii

 – Ostatnie godziny obrotu na rynkach nie przyniosły większych ruchów na głównych zestawieniach. Ciekawie prezentuje się kwestia jutrzejszego FED – który wydaje się być głównym „driverem” dla obecnych przepływów. Trwają spekulacje, gdzie część inwestorów obstawia bardzo gołębi wydźwięk posiedzenia. Niektórzy sugerują nawet potencjalne zainicjowanie programu „kontroli krzywej rentowności”, podobny jak wcześniej zainicjował BoJ. Ruch ten doprowadziłby do lokalnego spadku USD, niemniej szanse na zainicjowanie programu są raczej ograniczone  – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here