Kurs euro kosztuje 4,41 zł w poniedziałek. EUR/PLN przy lokalnych minimachNotowania pary walutowej EUR/PLN rozpoczęły tydzień od nieznacznego spadku, choć zmienność póki co pozostaje niska. Miniony tydzień upłynął bez większych rozstrzygnięć, a notowania pozostawały w wąskim zakresie konsolidacji 4,39-4,4250. Dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron mogłoby wykreować silniejszy impuls. Za jedno euro w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 4,4130 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs euro w poniedziałek, 10 sierpnia 2020 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,4130 zł euro
  • Kurs euro nadal bez rozstrzygnięć na Forex
  • EURPLN konsoliduje w poniedziałek powyżej 4,41 zł

Kurs euro z szansą na wzrostowe odreagowanie. EUR/PLN ma w zasięgu poziom 4,50 zł

Kurs pary EURPLN odnotowuje nieznaczny spadek o poranku o -0,02% oscylując w okolicach 4,4130. Notowania konsolidują między poziomem wsparcia 4,39, który jest również lipcowym dołkiem oraz oporem 4,4250 stanowiący sierpniowe maksimum. Spadek poniżej 4,39 otworzyłby drogę do tegorocznego minimum 4,3713 z celem na 4,30 i marcowy dołek 4,2870. Z drugiej strony wzrost powyżej 4,4250 przywróciłby presję kupujących i umożliwił wzrost w okolice 4,45 z celem na okrągły poziom 4,50. Jednak do takiego scenariusza będzie potrzebne osłabienie złotego, który w ostatnich tygodniach pozostawał silny względem swoich głównych konkurentów tj. euro, funta, franka i dolara.

Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingview

Euro umocni się do dolara w najbliższych miesiącach

euroW wyniku pakietu fiskalnego i zniesienia ograniczeń euro umocniło się o 5% w stosunku do dolara amerykańskiego w ciągu ostatniego miesiąca. Kurs EUR/USD powinien odnotować dalsze wzrosty do końca 2021 r. w związku z globalnym ożywieniem. Ekonomiści z Westpac prognozują, że do końca przyszłego roku para wzrośnie do poziomu 1,23.

Autor poleca również:

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here