Kurs euro kontynuuje zwyżkę, EUR/PLN po 4,4670 zł w środę 17 czerwca
Kurs euro do złotego w górę

Wczoraj polski złoty tracił do głównych walut czyli euro, dolara, funta i franka. W środę na złotówce niestety w dalszym ciągu utrzymuje się negatywny sentyment. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas środowej sesji 17 czerwca.

Kurs euro do złotego w górę w środę

Podczas środowej sesji kurs EUR/PLN rośnie ponad 0,6%. Niemniej patrząc na szeroką ramę czasową – sytuacja techniczna pozostaje identyczna jak w poprzedniej analizie. Kluczową strefą wsparcia pozostają okolice okrągłego poziomu 4,40 zł.

Obszar zaznaczony na poniższym wykresie kolorem zielonym pozostaje istotny, dopiero w momencie wybicia dołem, może nas czekać kolejna fala wyprzedaży euro. Na razie jednak miejsce to jest bronione ponownie przez kupujących.

Zobacz także: Rynek nie boi się pandemii, indeksy kontynuują zwyżkę

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN na interwale tygodniowym

Wyraźnie słabszy jest również PLN. Ciekawie prezentuje się wczorajsza RPP, gdzie pomimo brak decyzji o zmianie % doszło do podbicia emocji. Z komunikatu wynikało, iż Rada zwróciła uwagę na brak wyraźnej reakcji na „kryzys” na kursie PLN, co utrudnia ożywienie gospodarcze (kanał transmisji kursu PLN). Rynek dość szybko przyjął iż otwiera to drogę do ewentualnych werbalnych interwencji w celu lekkiego osłabienia PLN – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ

Kurs EUR/PLN po raz kolejny odbija od geometrii

Schodząc z kolei na interwał D1, widać kolejne z rzędu odbicie od ważnego oporu – wynika on z górnego ograniczenia układu 1:1, które jest także wspierane przez mierzenie 38,2% ostatniej fali spadkowej. Dopóki poziom będzie skutecznie broniony, możliwe jest ponowne zejście w rejony wsparcia przy 3,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN ponownie odbija od układu 1:1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here